Podobne misje związane z dystrybucją zestawów testowych COVID-19 spodziewane są w najbliższych dniach.

W poniedziałek  US Air Force przywiózł 500.000  testowania zestawów do testowania COVID -19 z Włoch do Memphis, w stanie Tennessee dowiedział się portal Defense One

Gen. Dave Goldfein, szef sztabu sił powietrznych, potwierdził, że wojskowe samoloty transportowe przewoziły zestawy do testowania koronawirusa, ale nie podał szczegółowych informacji podczas środowej odprawy w Pentagonie.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Misja odbyła się samolotem towarowym C-17 przy użyciu połączenia „Reach 911”, który wylądował wcześnie rano we wtorek rano na międzynarodowym lotnisku Memphis, głównym węźle FedEx. Wysyłka zestawów do Memphis umożliwia szybkie przeniesienie ich do samolotów komercyjnych i dystrybucję w całym kraju.

Zdjęcie opublikowane na Instagramie we wtorek pokazuje C-17 wypełniony paletami załadowanymi zestawami testowymi, podpisany przez użytkownika, który powiedział, że był członkiem załogi lotniczej. Użytkownik, który opublikował zdjęcie, usunął je, ale Defense One zweryfikował jego autentyczność.

Goldfein przyznał, że Siły Powietrzne „przywożą  zestawy testowe w celu wsparcia Bezpieczeństwa Wewnętrznego [i] Zdrowia i Opieki Społecznej

 

Podobne misje są spodziewane w najbliższych dniach, gdy wojsko zwiększy swoje wsparcie dla działań pandemicznych.

Siły Powietrzne odmówiły komentarza, a Biuro Sekretarza Obrony i Biały Dom nie odpowiedziały na prośby o komentarz.

 

źródło: Defense One