Osoby korzystające w Toronto z transportu publicznego mogą płacić za przejazd tylko za pomocą kart Presto i wsiadać do niektórych pojazdów TTC jedynie tylnymi drzwiami. We wtorek gotówka, bilety papierowe i tokeny przestały być akceptowane. Jedynym wyjątkiem od tej zasady jest Wheel-Trans.

Jeśli chodzi o wsiadanie i wysiadanie tylnymi drzwiami, mamy na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie naszych pracowników, tłumaczył CEO TTC, Rick Leary. Dodał, że najważniejsze to utrzymanie właściwych odległości między ludźmi, równe traktowanie podróżnych oraz zapewnienie, że transport miejski będzie dopasowany do potrzeb.

W porównaniu z ubiegłymi latami teraz w marcu z komunikacji miejskiej korzysta o 70 proc. mniej osób niż zwykle. W związku z tym TTC wprowadza zmiany na kilku trasach.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Wszystkie linie 900 będą jeździć w razie potrzeby oprócz linii ekspresowej 900 na lotnisko, 903 Kennedy-Scarborough Centre i 927 Highway 27.

Wszystkie linie ekspresowe w centrum z serii 140 będą jeździć w razie potrzeby.

176 Mimico GO i 508 Lakeshore będą jeździć w razie potrzeby.

Linie regularne będą w dalszym ciągu kursować na liniach ekspresowych.

Lista zmian jest zamieszczona na stronie TTC.

Płatności gotówką nie są też akceptowane przez Metrolinx. W pociągach i autobusach GO można płacić tylko Presto lub wsiadając trzeba mieć bilet. Punkty obsługi klienta też nie przyjmują gotówki. Bilety można kupić w automatach samoobsługowych.