Jak donosi brytyjski lewicowy The Morning Star
Funkcjonariusze z policji USA odpowiedzialni za zabicie George’a Floyda zostali przeszkoleni przez izraelskich ekspertów organów ścigania w zakresie technik krępowania, obezwładniania i taktyk antyterrorystycznych.

Co najmniej 100 policjantów z Minnesoty wzięło udział w konferencji zorganizowanej przez izraelski konsulat w Chicago w 2012 r., już po raz drugi.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Tak zwana konferencja szkoleniowa w zakresie walki z terroryzmem w Minneapolis była współorganizowana przez FBI.

Izraelski wicekonsul Shahar Arieli twierdził, że półdniowa sesja zgromadziła „najwyższej klasy specjalistów z izraelskiej policji”, aby podzielić się wiedzą ze swoimi amerykańskimi kolegami.

Nie wiadomo, czy którykolwiek z funkcjonariuszy zaangażowanych w incydent, w którym zginął pan Floyd, uczestniczył w spotkaniu.

Neta Golan palestyńska działaczka na rzecz praw człowieka powiedziała, że ​​kiedy zobaczyła obraz Dereka Chauvina klęczącego na szyi   Floyda, stanęły jej przed oczami działania sił izraelskich na okupowanych terytoriach.

Wielu izraelskich żołnierzy stosowało tę technikę klękania na piersi i szyi, kiedy protestowaliśmy na Zachodnim Brzegu w 2006 roku.

„ Nadal stosują tę taktykę – dwóch moich przyjaciół ma złamane szyje, ale na szczęście przeżyło – i jasne jest, że [Izrael] dzieli się tymi metodami, kiedy szkoli siły policyjne za granicą w zakresie „kontroli tłumu” w USA i innych krajach, w tym Sudanie i w Brazylii. ”

Szkolenie amerykańskich funkcjonariuszy policji przez siły izraelskie jest powszechnie stosowane.

Setki policjantów z Florydy, New Jersey, Pensylwanii, Kalifornii, Arizony, Connecticut, Nowego Jorku, Massachusetts, Karoliny Północnej, Georgii, stanu Waszyngton i Waszyngton DC było w ​​Izraelu na szkoleniach przyznaje Amnesty International

całość tutaj