Marcin Bustowski z Federacji Konsumencko- Rolniczej został w sobotę zatrzymany przez policję w swoim mieszkaniu. Bustowski to działacz społeczny walczył z glifosatem w żywności, bronił praw rolników blokując drogi w regionie. Wygrał w sądzie głośną sprawę z firmą Animex, której zarzucał iż przetwory i produkty mięsne a w szczególności parówki Berlinki i schab, zawierają przekroczenia (i to kilkukrotne) dopuszczalnych norm konserwantów.

W ostatnim czasie próbował dokonać….obywatelskiego zatrzymania dyrektor sanepidu za prześladowania restauratorów i hotelarzy. Część haseł wykrzykiwanych pod siedzibą jeleniogórskiego Sanepidu nosić miała jednak znamiona gróźb karalnych. Policja wówczas tylko wylegitymowała Bustowskiego i towarzyszące mu osoby.

Organy ścigania otrzymały oficjalnie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. W związku z czym policjanci zjawili się w domu działacza z zamiarem doprowadzenia go do komisariatu.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Około godziny 22. Marcin Bustowski został zwolniony z Prokuratury. Jak mówił ma ustanowiony dozór policyjny i zakaz zbliżania się do Sanepidu. Przez około 20. minut przemawiał do swoich zwolenników.