Koronawirus, co to?

Już każdy wie, że coś takiego dawno się nie zdarzyło, a rezultaty będą nie do opisania, ale nikt nie powiedział jeszcze, że to Kara Boża za nasze przewinienie

Trzy powstania

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Czcimy tych, co poszli do boju o Wolną Polskę, ale czy można czcić tych, co powstania wywołali. Po każdym z nich sytuacja Polaków była gorsza.

        Jeśli wiadomym było kierownictwu AK co zrobili Sowieci w Wilnie, Lwowie i Lublinie to czy można było robić powstanie, w którym zginęło ponad 200 000 obywateli w tym kwiat młodzieży?

Popis Klauna

        W rocznice sfałszowanych wyborów Kołchoźnik zorganizował „konferencję prasową”, na której było z 500 osób, głównie biurokratów białoruskich, w tym nawet umundurowanych generałów, a tylko z 30 dziennikarzy zagranicznych i to „dobranych”, w tym trójka z Polski. Co ciekawe, może 15 osób miało na nosach maski, podczas gdy w supermarketach nie obsługują bez nich.

        Co najgorsze, impreza trwała ponad 8 godzin i mało było interesujących pytań. Co najgorzej, nikt z przybyłych Polaków nie zapytał o siedzącego  od 16 miesięcy bez jakiegokolwiek aktu oskarżenia  kandydata na prezydenta pana Ciechanowicza, oraz siedzących od 4 miesięcy aktywistów Polaków, pani Borys i pana Poczobuta.

        Ktoś później napisał w internecie, że impreza były zrobiona dla Putina, który jak wiadomo, utrzymuje naszego wodza i ale ma coraz mniej „przyjemności” z tego tytułu.

        Był to popis półprawdy, bo Kołchoźnik twierdził, że demonstranci 10 sierpnia byli uzbrojeni i było ich 46 700, a zapewne co najmniej trzy razy tyle. Twierdził, że sankcje Białorusi nie doduszą, co w pewnej mierze jest prawdą, bo co da fakt, że jego główni podwładni i synowie nie mogą jeździć do krajów UE.

        Dopiero ostatnie sankcje, jak zakaz przewozu nawozów fosforowych, przez kraje UE jak Litwa czy Łotwa, jest naprawdę bolesny, ale czemu dopiero teraz to nastąpiło, choć może będzie je mógł wywozić przez rosyjski Murmańsk

        Po tylu godzinach tokowania Kołchoźnik  z trudem zszedł ze sceny, co obecni odczytali, że jest źle z jego zdrowiem.

Kiedy padnie Kołchoźnik

        Nie wiem czy słusznie przewiduję, że coś nadzwyczajnego się stanie co spowoduje naprawdę masowe wystąpienie obywateli. Wtedy dopiero Cygański Baron zrozumie, że przegrał i opuści kraj

Oferta

        Podczas wspomnianej nasiadówki Łukaszenko zaoferował zwolnienie wszystkich więźniów, jest ich z 400, za likwidację sankcji czyli sankcje już mu „przeszkadzają”. Pytanie czy Zachód jest taki głupi i na to przystanie.

Czy tędy droga.

        Były minister Latuszka miał przemówienie w internecie, które ukazało się jak jakieś płatne ogłoszenie. Twierdził, że trzeba opracować nową konstytucję, a po jej przyjęciu w 90 dni zrobić wolne wybory.

        Najpierw, nie konstytucja jest najważniejsza a program gospodarczy. Potem musi być jakiś rząd tymczasowy, który tę konstytucję zaproponuje i przeprowadzi wolne wybory.

Zadanie

        Każdy z nas powinien postawić sobie jakieś większe zadanie i każdego dnia w czymś przybliżyć jego realizacje.

Nowy gulag.

        Cygański Baron postanowił stworzyć na zachód od Mińska obóz koncentracyjny dla przeciwników reżimu.

Coś nowego.

        Przeciwnicy reżimu odkryli i opublikowali informacje o na wielką skalę prowadzonej akcji podsłuchu rozmów policjantów, bo słusznie się wódz obawia, że oni nie są w rzeczywistości mu tak oddani, jak by chciał.

        Zresztą już ponad 10 lat temu jeden z pułkowników powiedział mi na osobności, że nienawidzi Cygańskiego Barona i jego reżimu.

        Jeśli tak jest to nastąpi z poparciem Putina zamach stanu, ale nie nastąpi to póki Putin nie zdecyduje kogo na jego miejsce postawić.

Wirus

        Coraz mniej jego ofiar od zera do 6 przez ostatnie tygodnie w Polsce.

Płace

        Od lipca „budżetówka” dostała prezent, zmniejszono w niej zarobki o 15 % i tylko jeszcze nie wiadomo czy to obejmie nauczycieli. Moja żona pracująca na 3-4 etatu straciła 80 rubli, czyli praktycznie 30 dolarów. Na dodatek, prowadzi się redukcję stanowisk czyli redukuje personel, co akurat ma sens, bo biurokratów jest moc moc za dużo.

        To wszystko powoduje, że ludzie mają mniej pieniędzy i na przykład na rynku Komarowka jest co najmniej 15% wolnych stanowisk, a kiedyś były tam wszystkie zajęte, nie tylko trzeba było płacić, ale dawać sporą łapówkę administracji.

Klęska

        Talibowie wzięli Kabul i będzie to co mógł każdy przewidzieć rzeź. Teraz może kto mądrzejszy policzy ile wprowadzenie tam wojsk NATO kosztowało i co dało. Zapewne będzie się śmiał z tego Putin i Rosjanie

Łapówki

        Występuje tam, gdzie między sprzedającym a kupującym nie ma pośredników. Jest ich zadziwiająca ilość.

        W PRL-u były wolnocłowe sklepy – PEWEXY- gdzie za dolary kupowało się to, co nie było na ogół dostępne w normalnych sklepach. Ale by dolary zmienić na złote kupowało się to i owo np koniaki i odsprzedawało nawet państwowym instytucjom, jak sklepy DELIKATESY

        Wówczas było dość popularne obdarzyć lekarzy za udaną operację koniakiem.

        W jednym z warszawskich Delikatesów wpadli na pomysł, by zbadać jak butelka koniaku krąży. Zrobili na etykietce dyskretny znaczek i okazało się, że aż 7 razy krążyła.

        Bardziej wyrafinowaną łapówkę stosowano w Egipcie. Tam każdy nowy przedstawiciel obcych linii lotniczych zamawiał sobie u jubilera wizytówkę wykonaną z 18 karatowej złotej blachy.

        Z okazji święta narodowego przesyłał szefowi administracji lotniska kwiaty i… taką wizytówkę, którą kilka dni potem u jubilera odkupywał.

Tam to działa

        Stale oglądam w internecie filmiki o Singapurze i dowiedziałem się, że jest tam moc państwowych firm i co ciekawe dobrze działają.

Okradanie swoich

        Marzeniem oficerów LWP było dostanie delegacji na Komisji Nadzoru Przerwania Działań Wojennych w Wietnamie. Tam oficjalne wynagrodzenie było wysokie, bo oprócz Polaków byli Hindusi i Kanadyjczycy

        Jednak zamiast ponad 1000 dolarów miesięcznie jak dostawali inni oficerowie oni dostawali coś 100 dolarów bo resztę pobierało w ich imieniu dowództwo.

Nowogródek

        Żyła złota dla Białorusi. Każdy kiep wie, że tam się urodził Adam Mickiewicz. W lipcu i sierpni bywały tam z dwa autobusy z Polski, a powinny bywać już od 15 maja do 15 października nie dwa a z sześć.

        Nie potrzeba tak wielkich inwestycji. Dokończenie budowy jednego hotelu, Na najwyższym piętrze pałacu Radziwiłłów stworzyć hostel dla młodzieży oraz dokończyć budowę dużej restauracji.

        Na, ale nikt tego nie chce robić, a Białoruś traci do 10 mln dolarów rocznie.

Aleksander Pruszyński