Wydaje się, że premier Doug Ford dokonał nagłego zwrotu w kwestii   blokad COVID-19, a przywódcy opozycji z Queen’s Park wydają się z tym zgadzać.

W pisemnym oświadczeniu wydanym w poniedziałek Ford stwierdza, że „wszyscy mieszkańcy Ontario są zjednoczeni w swoim pragnieniu powstrzymania tej pandemii i powrotu do życia, które znaliśmy przed COVID-19”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Podobna zmiana tonu nastąpiła w piątek, kiedy Premier powiedział na falach lokalnej stacji radiowej w Peterborough w Ontario: „Musimy nauczyć się z tym żyć i przywrócić normalne życie”.

Ostatnie komentarze Forda są zgodne z naczelnym lekarzem stanu Ontario, dr Kieranem Moore, który w zeszły czwartek powiedział, że nadszedł czas, aby „nauczyć się żyć z COVID-19”.

Czołowy lekarz Ontario uznał szczepionki przeciw COVID-19 i nowe leki przeciwwirusowe jako główne powody, dla których prowincja musi zmienić swój sposób myślenia.

W poniedziałek zelżały ograniczenia wynikające z ostatniego lockdownu a restauracje, siłownie i teatry w Ontario ponownie otworzyły drzwi, choć nadal obowiązują ograniczenia liczby gości oraz nakaz okazywania paszportów szczepionkowych.

„Dzisiaj Ontario zaczyna łagodzić niektóre środki zdrowia publicznego, co jest pierwszym krokiem do powrotu do normy” – czytamy w oświadczeniu Forda