W niedzielę o 2 w nocy przestawiamy wskazówki zegarów o godzinę do przodu. Oznacza to mniej snu, ale za to dłużej będziemy mogli cieszyć się słońcem.

W 2020 roku poseł Ontario Jeremy Roberts reprezentujący okręg Ottawa West-Nepean wystąpił z prywatną inicjatywą poselską, by porzucić zmiany czasu i pozostać przy czasie letnim. Ustawa wymaga jednak, by Quebec i stan Nowy Jork zrobiły to samo co Ontario. Ustawa została jednogłośnie przyjęta przez ontaryjskich posłów i uprawomocniła się w listopadzie 2020 roku. Jest jednak „nieaktywna” do czasu uchwalenia podobnego prawa przez władze Quebecu i Nowego Jorku.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Większość Kanady przechodzi na czas letni (DST). Przy czasie standardowym (ST) przez cały rok pozostają tylko części Saskatchewan i Kolumbii Brytyjskiej. W 2020 roku natomiast Jukon zdecydował o pozostaniu na stałe przy czasie letnim.

Krytycy przestawiania czasu zwracają uwagę na negatywne skutki takiego manewru – najczęściej na zwiększoną liczbę wypadków i zawałów serca. Po zmianach czasu pojawiają się problemy ze snem.

Dłuższy dzień z kolei to więcej czasu na aktywności na świeżym powietrzu, a także lepsze światło podczas prowadzenia samochodu wieczorem i zmniejszenie ryzyka wypadku.

Czas letni będzie obowiązywał do 6 listopada.