Dwunastu Demokratów w Izbie Reprezentantów stanu New Hampshire głosowało wraz z Republikanami za przyjęciem ustawy zakazującej operacji zmiany płci u dzieci.

Projekt ustawy HB 619 miał pierwotnie zakazać wszelkich procedur medycznych osobom transpłciowym u nieletnich, ale został zmieniony tak, aby skupiał się wyłącznie na zakazie operacji zmiany płci u dzieci.

Demokrata z New Hampshire, Jonah Wheeler, był jednym z 12 członków swojej partii, którzy głosowali za ustawą, wygłaszając w czwartek przemówienie, w którym powołał się na „nieodwracalne operacje” będące sednem problemu.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Wheeler zauważył, że rozmawiał z kilkoma podmiotami, w tym z lobbystami, zainteresowanymi stronami i „ludźmi z doświadczeniem z pierwszej ręki, doświadczeniem życiowym”, ale jedyny argument, jaki usłyszał przeciwko „w szczególności poprawce, otwiera drzwi do innych złych ustaw dotyczących osób transpłciowych”. ”

„Ale ludzie, argument o równie pochyłej, moim zdaniem, nie ma tu zastosowania” – powiedział Wheeler. „Rozmawiamy o tym, czy dzieci powinny poddawać się tym operacjom, a czy nie powinny”.

W czwartek Izba Reprezentantów stanu New Hampshire przyjęła HB 619 większością 199 do 175.

za Fox News