„Jeśli nie będziemy głosować, nie mamy prawa narzekać”

„Jako wierzący, każdy z nas ma odpowiedzialność społeczną, od której zależy nasza wiara”, powiedział imam Imaz Faraz Rabbani w Bośniackim Centrum Kultury w Toronto. Głosowanie, jest jednym z tych obowiązków. W październiku Kanadyjczycy wybierają się do urn i frekwencja muzułmanów w wyborach będzie wyższa niż kiedykolwiek. Imami wykorzystali jeden z najbardziej uczęszczanych dni modlitwy, aby zmobilizować społeczność jednym przesłaniem: liczy się każdy głos.

W Wielki Piątek imamowie w 69 meczetach w pięciu prowincjach – Albercie, Kolumbii Brytyjskiej, Ontario, Nowej Szkocji i Quebecu – wygłosili skoordynowane kazanie w czterech różnych językach, podkreślając znaczenie głosowania.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Jako wierzący, każdy z nas ma odpowiedzialność społeczną, od której zależy nasza wiara”, powiedział Imam Faraz Rabbani zborom w Bośniackim Centrum Kultury w Toronto. Głosowanie, powiedział, jest jednym z tych obowiązków.

„Podstawą religii jest to, że wierzący troszczy się o maksymalizację dobra dla siebie i innych oraz dążenie do zmniejszenia szkód”.

Piątkowa akcja była częścią większego projektu powstałej w 2015 roku grupy non-profit Canadian Muslim Vote.

Wielki Piątek nie jest świętem religijnym dla muzułmanów, ale ponieważ jest świętem państwowym w Kanadzie, zazwyczaj ma wtedy miejsce jedna z największych frekwencji w roku muzułmanów na modlitwach.

W tym roku szacuje się, że liczba uprawnionych kanadyjskich wyborców muzułmańskich jest bliższa 1,6 mln.
Zgodnie z najnowszymi prognozami Kanadyjskiego Urzędu Statystycznego w 2017 r. do 2036 r. muzułmanie mają stanowić 7,2% ludności Kanady.

W tym roku, na podstawie badań przeprowadzonych przez Canadian Muslim Vote, występuje około 65 okręgów, w których muzułmańskich wyborców jest więcej niż margines zwycięstwa obecnego posła w 2015 roku.

Jednym z obszarów, w którym głosowanie muzułmanów może okazać się decydujące, jest Milton, Ont.
Aziza Mohamed, wolontariuszka z grupy, powiedziała, że ​​nadchodzące wybory federalne są szczególnie ważne.

„Kiedy mamy partie polityczne w naszym kraju, które aktywnie zabiegają o rasistów i islamofobów, to naprawdę ważne jest, abyśmy byli zaangażowani w walkę” – stwierdziła.

„Mamy ruch populistyczny, który podtrzymuje … przedstawia pomysły, które są całkowicie sprzeczne z tym, co reprezentuje Kanada, i z tym, co reprezentują muzułmańscy Kanadyjczycy”.

na podstawie CBC News