Minister transportu Ontario Jeff Yurek ogłosił w poniedziałek, że prowincja planuje przegląd ograniczeń prędkości na autostradach serii 400.

„Jeśli spojrzeć wstecz na historię, dlaczego ograniczenia prędkości zostały ustalone, miało to miejsce w latach 70-tych, kiedy  nastąpił kryzys energetyczny i postanowiono zaoszczędzić paliwo, ograniczając prędkość w naszym systemie autostrad i tak już zostało” wyjaśnił.

Yurek nie ujawnił  jakie miałyby być nowe limity ale powiedział, że wkrótce zostaną opublikowane szczegółowe informacje na temat konsultacji i projektu pilotażowego w całej prowincji.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

To wszystko jest częścią nowych przepisów, które zostaną wprowadzone w Queen’s Park w czwartek pod tytułem Getting Ontario Moving.

Nowe przepisy przewidują także surowsze kary dla osób, które jeżdżą zbyt wolno, a także dla przekraczających prędkość w strefach budowy.

Przeprowadzone zostaną także konsultacje na temat zasad ruchu drogowego dla rowerów, e-rowerów i e-skuterów.

Rząd proponuje chce umożliwić motocyklistom korzystanie z wydzielonych pasów ruchu przeznaczonych dla aut wiozących więcej niż jedną osobę w Ontario.

Yurek powiedział, też  że prowincja chce wyeliminować wymóg, aby właściciele pick-upów i przyczep przeprowadzili inspekcję, jeśli pojazdy są przeznaczone do użytku osobistego.