Lubimy tych z tyłu peletonu?

Nie wygląda na to, że którekolwiek z nich będzie premierem, ale ludzie  lubią Jagmeet Singh i Elizabeth May o wiele bardziej niż Justina Trudeau lub Andrew Scheera.

Sondaż dla Toronto Sun przeprowadzony przez Campaign Research pokazuje, że przywódcy NDP i Zielonych mają wyższe oceny aprobaty niż przywódcy liberaów i konserwatystów, a ocena Singha wzrosła w ostatnich dniach.

NDP Singha ma poparcie na poziomie 14% w całym kraju, ale jego osobisty wskaźnik aprobaty działalności wzrósł do 33% w październiku z 22% we wrześniu.

Tymczasem May ma najwyższą ocenę aprobaty działania,   na poziomie 39%, mimo że jej partia ma poparcie jedynie 11%.

Tymczasem Trudeau i Scheer mają odpowiednio 31% i 29% aprobatę.

Obaj  mają również wyższe opinie negatywne; 54% ankietowanych twierdzi, że nie pochwala  pracy, którą wykonuje Trudeau, a 47% źle ocenia  Scheera.

Natomiast tylko 25% negatywnie ocenia May, a 29% Singha.

W przypadku Singha jego zdolność do konfrontacji z dziennikarzami na konferencjach prasowych poprawiła się, jego wyjaśnienie polityki jest znacznie powyżej tego, do czego był zdolny jeszcze kilka tygodni temu, i miał trochę szczęścia.

Jedną z najważniejszych rzeczy była jego uczciwa i emocjonalna reakcja   na incydent z Justinem Trudeau, podobnie jak j postawa wobec mężczyzny w Montrealu, który poradził mu żeby odciął  turban. Singh   delikatnie wyjaśnił mu, że Kanadyjczycy mogą nosić, co chcą.