Nie załatwiłem startu na posła z Wołkowysku. Częściowo to moja wina, ale też, bo ludzie bali się być na liście 10 osób, które mają mi zbierać podpisy.

Do niektórych, którzy zgodzili się, tak jak 5 lat temu, przychodziły, „smutne” osoby i namawiały do wycofania się z udzielania mi pomocy.

Dobra zmiana?

Eksksiądz Jacek Międlar prowadzi portal –wprawo.pl – gdzie ostatnio PiS pozostawił nagi. Okazuje się, że głównych obietnic z 2015 roku nie spełnił, więc tylko baran może liczyć, że spełni je teraz.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Prawdziwy koniec …wojny

Już wspominałem sztandary Polskich Sił Zbrojnych walczących na zachodzie są zdeponowane w Muzeum gen Sikorskiego w Londynie i mało kto myśli, a co gorsze coś czyni, by wróciły wreszcie do Polski a bez tego, nie tylko mym, zdaniem nie będzie dla rodaków zakończenia minionej wojny.

Atak Sowietów w 1939 r.

Zajęli do 190 tys. km kw. z ok. 13 mln ludzi, czyli ponad połowę II RP. Atakując Polskę żołnierze Armii Czerwonej dokonywali licznych  morderstw, grabieży i gwałtów, a agresja w dużym stopniu była nakierowana na eksterminację polskich elit. W walkach zginęło ok. 6-7 tys. polskich żołnierzy, a ok. 20 tys. było rannych i zaginionych. Sowieci stracili ponad 3 tys. zabitych i 6-7 tys. rannych.

Do niewoli poszło do 230 tys. żołnierzy, w tym do 8 tys. oficerów, a masowe wywózki dotknęły ponad 350 tys. Polaków.

W świadomości większości Rosjan II wojna światowa nie zaczęła się nie 1 czy 17 września, ale 22 czerwca 1941 r. z atakiem Niemiec na ZSRS.

Tanio w stolicy

Dawno już nie jadłem w restauracji sejmowej. Kiedyś wprowadzany byłem tam przez posłów KPN, nawet z urzędnikami Ambasady Kanady. Okazuje się, że to chyba najtańsza restauracja w Polsce. Oto ceny:

Zestaw obiadowy kotlet, zupa i kompot – 12 zł, Schab w galarecie – 5 zł, Kiełbasa z cebulką – 5 zł, Ryba po grecku – 5 zł  Kaszanka – 3 zł, Tatar – 7 zł, Flaki – 7 zł, Bigos – 8 zł, Naleśnik – 2 zł, Kompot – 1 zł.

Jedyny problem trzeba być przez jakiegoś posła wprowadzony, a takich mi brak.

Kampania wyborcza

Według niektórych, Polska jest smutna, jedynie co ciekawe to rozdawnictwa PiS-u. Jeszcze 500 za drugie i następne dziecko miało sens, ale teraz to już aberracja.

Kto zdaje sobie sprawę, że takie rozdawanie powoduje zaciąganie przez rząd coraz to nowych kredytów, które nie tylko trzeba będzie kiedyś spłacać ale stale trzeba będzie od pożyczek płacić procenty, które już teraz wynoszą ponad tysiąc złotych rocznie na każdego Polaka włączając w to noworodki.

Pytanie

Są piosenki o wielu rzeczach, była o mamie, o tacie, o margarynie, była o onucy, o kwiatach, o koniach, o rzekach, o górach itd. Oczywiście o ukochanych dziewczynach czy najdroższym, co poszedł w bój lub w siną dal. Ale nie pamiętam by była piosenka o kochanej żonie czy kochanym mężu. Czemu ?

Co komu wolno?

Paru młodych Żydów wychodząc o 5 nad ranem z klubu w Warszawie, zostało zaczepionych przez podziwiających nocne uroki stolicy – młodych Palestyńczyków, którzy byli silniejsi. Wzięli odwet za okupację Strefy Gazy itd i pokrwawili Żydom nosy.

Dotąd poskromców nie złapano ale wszyscy „Polacy” są już na kolanach zaczynając od Ministra SZ a w Izraelu aż huczy.

W maju Marek Magierowski, polski ambasador w Izraelu w biały dzień zaatakował krewki Izraelczyk pod samą ambasadą i co ? Takiej wrzawy w Izraelu czy Polsce nie było i nie było przepraszania na kolanach tego „Polaka” i władz Polski.


Uczciwość – my foot

Konfederacja czyli koalicja gdzie głównym kandydatem jest Janusz Korwin-Mike blokowana jest przez wielkie media, w tym państwową TVP, a Koalicja, wedle sądażu internetowego, zajmuje 5 miejsce z 12% poparciem i dające szanse na miejsce w Sejmie. Najciekawsze i szokujące, że niektóre stacje, jak TVN, nie podają, że w ogóle istnieje.

Ostatnio blokadę przerwał jeden ewenement. W ramach Konfederacja w Kielcach startuje wicemiss świata w dziedzinie Landscapes International panna Roksana Oraniec i pokazano ją.

Dla mniej biegłych w angielskim słowa – my foot – oznaczają tyle co polskie – gówno prawda.

16-letnia ekspert

W ONZ na sesji dotyczącej Globalnego Ocieplenia wystąpiła szwedzka dzierlatka z oskarżeniem dorosłych o te problemy. Jak się okazało jest wnuczką aktora i jej wystąpienia były doskonale wyreżyserowane czyli była aktorem czyjejś ”sztuki”.

Uroczystości

Dwa lata temu Kneset przyjął ustawę o obchodach sowieckiego tryumfu z 1945, zwanego Dniem Zwycięstwa i 9 maja, z flagami z sierpem i młotem w rękach, ramię w ramię z sowieckimi weteranami obwieszonymi medalami jak choinki, idą żydowscy politycy ulicami.

A teraz w szkołach nakazano wydzielić specjalny czas  by edukować na temat „dobra komunizmu” w czasie II wojny światowej i jest specjalne posiedzenie w Knesecie połączone z ceremonią państwową z obecnością rządu oraz uroczysty pochód w Jerozolimie.

Pytanie

Chyba nie ja jeden nie wiem czemu Wielka Brytania – zwana jest nadal tak. Może ktoś by nam wyjaśnił.

Mili imigranci

Na 10 000 Czeczeńców pracuje w Polsce „normalnie” z 1000. Reszta coś tam robi czyli najczęściej trudnią się handlem papierosami z „importu” paserstwem czy nakłanianiem kobiet, najczęściej nie swoich, do płatnych usług seksualnych.

W Barcelonie policja twierdzi, że imigranci popełniają 80% przestępstw.

Czy przypadkiem w Polsce, a może też w Kanadzie, nie jest podobnie?

Żubry

Jest ich w Polsce ponad 1500 i drugie tyle na Białorusi, ale niszczą młode pędy drzew więc nie może być ich w danym miejscu za dużo.        Co dalej robić? Proste rozwiązanie strzela się stare żubry, ale ekolodzy protestują.

Mym zdaniem trzeba wprowadzić na dodatek odstrzał nie tylko starych żubrów ale też corocznie jesienią np. strzelać połowę trzyletnich samców. Ich mięso jest smaczne i można dostać za nie sporo pieniędzy a zmniejszenie pogłowia samców nie będzie przeszkadzało w rozmnażaniu żubrów.

Kłopoty szamana

Szaman z wschodniej Rosji przez cztery miesiące jechał swym rowerem z przyczepką w kierunku Moskwy i pokrzykiwał, że będzie  chciał odsunąć prezydenta od władzy. Ale na granicy Syberii spotkało go 40 policjantów i wedle starych zwyczajów posłało do psychuszki. Pytanie na jak długo?

Zmarł Kornel Morawiecki

Profesor fizyki z Wrocławia, jeden głównych działaczy opozycji, twórca Solidarności Walczące. Dopiero na kilka dni przed śmiercią odznaczony orderem Orła Białego, który lata przedtem dostały różne miernoty a nawet ponoć propolski Żyd Wais.

Niestety, w ponoć wolnej Polsce, już nie odegrał większej roli.

Aleksander Pruszyński