Jestem stałym czytelnikiem Gońca trzy tygodnie temu było ogłoszenie wycieczka lub wyjazd do Peru gazetę po przeczytaniu dałem znajomemu do poczytania i nie mogę jej odzyskać. Czy jest możliwe dostać# telefonu osoby, która dała to ogłoszenie?

Podziękowania dla  Pana Leszka Samborskiego za podzielenie sie doświadczeniem po powrocie z Peru. Podziękowanie dla dziennikarzy Gońca za wspaniałe artykuły i wiadomości jestem pod wrażeniem. Z poważaniem George.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Od redakcji: Szanowny Panie, niestety nie prowadzimy takiego archiwum, ale może osoba ta zgłosi się do nas po przeczytaniu Pana listu. Wesołych Świąt!

•••

List do redakcji gazety The Catholic Register autorstwa Mary Wagner (1 grudnia 2019)

Zmiana kulturowa

Rada Kanadyjskiej Konferencji Religijnej postanowiła nie wspominać o aborcji, eutanazji i sprawach życiowych, ponieważ wszystkie partie federalne wyjaśniły, że nie zmienią obecnego stanu rzeczy. Odnośnie tych samych form zabijania, Peter Stockland napisał: „walka polityczna się skończyła” (3 listopada).

Jeśli celem polityki jest poszukiwanie wspólnego dobra, to zaniedbanie systematycznej rzezi naszych najbardziej narażonych braci i sióstr lub przedstawienie innych spraw, które są pilniejsze, będzie udaremnieniem udaremnienie tego celu. Co jest bardziej fundamentalne dla wspólnego dobra niż zagwarantowanie każdemu człowiekowi prawa do życia?

Stockland twierdzi, że musimy „w pełni zaakceptować fakt, że ograniczenie do zera aborcji w Kanadzie wymaga długich, wielopokoleniowych inwestycji w długoterminowe zmiany kulturowe. Jego celem musi być realizacja kultury, która sprawi, że zakończenie nienarodzonego życia będzie tak niepotrzebne, że aż nie do pomyślenia. To się nie stanie bezpośrednio. ”

Aby zilustrować poważny problem z tym tokiem myślenia, pomocne może być przeczytanie poprzedniego akapitu, tak jakby był to fragment sprzed zniesienia niewolnictwa w Wielkiej Brytanii lub w Ameryce, zastępujący słowo „niewolnictwo” terminem „aborcja / życie nienarodzone”.

Zgadzam się, że koniec tych form zabijania wymaga zmian kulturowych. Najważniejsze jednak, że impet tej zmiany zaczyna się od bezpośredniego spotkania między tymi, którzy chcą, aby to się stało, a Drogą, Prawdą i Życiem. To, co wydaje się konieczne, to łaska złamanego serca, łamanie serc z kamienia, które On może przerobić na serca z ciała (Ez 36:26).

Mary Wagner,

Victoria, B.C.

Kanada