Panie redaktorze.

        Czy mógłby Pan, o ile to jest osiągalne, przekazać więcej szczegółów na temat protestów muzułmanów w wiadomej sprawie (20 września).

        Mieszkam w Brantford od wielu lat i zamierzam tę akcje rozpropagować wśród znajomych, a przede wszystkim poprzez nasz kościół parafialny.

        Gdybyśmy to my katolicy lub nawet chrześcijanie zorganizowali taką akcję, to byśmy zostali spałowani przez wiadome tutejsze siły rządowe.

        Dlatego powinniśmy ich wesprzeć, bo wiekszość z nas zgadza się z nimi  w tym temacie.

Pozdrawiam serdecznie

Bogdan Szlendak

Brantford

Od redakcji: Protest jest organizowany przez Kamela El-Cheikha z Ottawy. Nic więcej nie wiemy, ale będziemy informować gdy tylko takie wiadomości się pojawią.

•••

        Pozdrawiam serdecznie redakcję mojego ulubionego pisma ( wierna od założenia) Mam pytanie – co się dzieje z naszym polonijnym parkiem im. I.Paderewskiego w tym roku. Bazując na wieloletnich wspomnieniach obiecałam moim gościom z Austrii i Ameryki Południowej, że pokażę im jak Polonia jest super zorganizowaną i świetnie się bawi.

        Nie mogę się niestety doszukać żadnych informacji. Czy jeszcze covidowska paranoja nie minęła, czy planujemy ( nie daj Boże) jakąś sprzedaż? Mam nadzieję, że pan redaktor Kumor jak zawsze, jest wszędzie i wie wszystko.Bedę wdzięczna za odpowiedź.

Z poważaniem Krystyna Domagala

Od redakcji: Szanowna Pani Krystyno, jest wszędzie i wie wszystko jedynie Duch Święty, nie mam pojęcia jak wygląda sytuacja, ale SWAP zaprasza na obchody Dnia Żołnierza już 20 sierpnia, więc z pewnością będzie Pani mogła wówczas uzyskać więcej informacji.

•••

Biblioteka Polska im. Stanisława Bąka OMI Mississauga

        Wrzesień tuż, tuż. Zainteresowanie zajęciami dla dzieci w naszej bibliotece jest ogromne. Otwieramy dodatkowe klasy. Chcemy przygotować dla naszych polonijnych dzieci salę, która będzie nie tylko piękna, ale i funkcjonalna.

POTRZEBUJEMY TWOJEJ POMOCY🤔

Jeżeli masz ochotę przyczynić się do tego, aby nasze dzieci miały godne warunki do nauki języka i kultury, swoich korzeni, napisz: mississauga@bibliotekapl.com

lub zadzwoń: 416-890-6762 (Bożena Szwed)

Za każdą pomoc o wartości powyżej $50 dostaniesz zaświadczenie do odpisu podatkowego.