Były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego, Michael Flynn, wsparł we wtorek petycję wzywającą prezydenta Donalda Trumpa do tymczasowego zawieszenia konstytucji USA, ogłoszenia stanu wojennego i nakazania wojsku nadzorowania ponownego głosowania w wyborach prezydenckich w 2020 roku.

Petycja , opublikowana we wtorek na stronie grupy non-profit We The People Convention, stwierdza, że „nie pozostał już żaden sposób na pokojowe ocalenie Unii” i wzywa prezydenta Trumpa by skorzystać ze swych nadzwyczajnych uprawnień aby zapobiec wojnie domowej.

„Ograniczony stan wojenny jest zdecydowanie lepszą opcją niż wojna secesyjna!” stwierdza się w liście dołączonym do petycji.

Flynn, któremu Trump udzielił w zeszłą środę ułaskawienia prezydenckiego w związku z przyznaniem się do winy za składanie fałszywych zeznań przed FBI, we wtorek wieczorem zamieścił na Twitterze link do petycji.

„Wolność nigdy nie klęczy przed nikim  z wyjątkiem Boga” – napisał na Twitterze Flynn.

W liście towarzyszącym petycji stwierdzono, że Trump musi być przygotowany do działania tak, jak zrobił to były prezydent Abraham Lincoln na początku lat sześćdziesiątych XIX wieku, w tym między innymi:

Nakazanie „zamknięcia setek północnych gazet, które wypowiadały się przeciwko niemu, a także aresztowanie ich właścicieli i redaktorów”.

„Wielu będzie sprzeciwiać się tym działaniom, tak jak robili to za czasów Lincolna, ale zapewniamy, że My, Lud, rozumiemy, że nie nic innego nie wystarczy aby zapobiec utracie naszego konstytucyjnego prawa do głosowania i uratować Republikę” – czytamy w liście.

W liście napisano, że ogłoszenie stanu wojennego i tymczasowe zawieszenie Konstytucji przez Trumpa musi mieć na celu wyłącznie zapewnienie przez wojsko nadzorowania  ponownego głosowania, które „odzwierciedla prawdziwą wolę ludu”.

Prawnik i zwolennik Trumpa Lin Wood również promował petycję  tweetując, że Trump powinien „ogłosić stan wojenny”, aby zapobiec wojnie domowej wywołanej przez agentów kierowanych przez komunistyczne Chiny.