Listy z numeru 1/2021

Bardzo ważna wiadomość od dr Chrisa Malickiego:

Jako zaniepokojony lekarz rodzinny w Mississauga apeluję do wszystkich Kanadyjczyków o przyjęcie szczepień Covid-19 zatwierdzonych i zalecanych przez Health Canada. Covid-19 szybko rozprzestrzenia się na całym świecie i jeśli nie zaszczepi się wystarczająca liczba ludzi, ta śmiertelna pandemia będzie trwać nadal, powodując więcej cierpienia i śmierci.

Niestety, duża grupa ludzi na całym świecie twierdzi, że nie chce się szczepić; albo z obawy o bezpieczeństwo szczepionki, albo dlatego, że ulegli kampaniom dezinformacyjnym. Odmowa szczepienia podczas tej pandemii naraża życie tych, na których nam zależy. Poniżej znajduje się kilka informacji, które mam nadzieję zachęcą wielu do skorzystania z dostępnych szczepionek.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Covid-19 zabija. Zarażenie Covid-19 jest znacznie bardziej śmiercionośne i ryzykowne niż szczepienie przeciwko niemu. Szansa zgonu z powodu Covid-19 w przypadku zakażenia wynosi 0,2% w wieku 10-39 lat, 0,4% w wieku 40-49 lat, 1,3% w wieku 50-59 lat, 3,6% w wieku 60-69 lat, 8% w wieku 70-79 lat oraz 22% dla osób w wieku 80+. Ci, którzy przeżyją infekcję, mogą mieć odmieniające życie, poważne powikłania, takie jak skrzepy krwi, udary, choroby serca, niewydolność nerek (i nie tylko).

Od 3 stycznia 2021 r. 12,3 miliona ludzi na całym świecie zostało zaszczepionych przeciwko Covid-19. Żaden z nich nie umarł, a tylko 10 miało silne reakcje alergiczne (wszystkie ustąpiły). Ryzyko reakcji alergicznej jest znikome w porównaniu z ryzykiem zgonu z powodu Covid-19. Zatwierdzone szczepionki są bardzo bezpieczne.

Proszę, zaszczep się. Proszę, chroń się. Proszę, chroń swoich bliskich, przyjaciół i sąsiadów. Najszybszą drogą do zakończenia tej pandemii jest szczepienie nas wszystkich.

Dr Chris Malicki

•••

Pani Wiesia (nie znam tej pani) tak zareagowała na moja uwagę (załączam na samym dole dla przypomnienia) o manipulacji Ustawą o chorobach zakaźnych i możliwości zmuszania do szczepień:

“Czytałam pana artykuł i muszę stwierdzić, że działania PiS w ostatnich 6 miesiącach mnie bardzo rozczarowały. Morawiecki popełnia wiele błędów i na pewno będzie zmuszony do rezygnacji i bardzo słusznie.  Co ostatnio  PiS zgotował Polakom woła o pomstę do nieba. 500 + to była tylko podpucha . Śmiało mogę powiedzieć, że PiS to zdrajcy Narodu Polskiego.

Wiesława “

Nie będę tu wypisywał pytań jakimi bym tą panią obrzucił. Na pewno rzuca się w oczy jej: “ostatnich 6 miesiącach”. W następnej odpowiedzi napisała: “o całokształt polityki PiS”. Więc jak to zrozumieć? Tej pani nie podoba się polityka PiS w ostatnich 6-ciu miesiącach, czy od 2015? Tą panią później poruszają moje słowa o “inteligencji”.

Odpisałem tej pani, że niczego, poza oskarżeniami, nie napisała, a swych słów nie udowodniła. Zachęciłem tą panią do dyskusji, ale po przedstawieniu dowodów na swe słowa. Napisałem tej pani, że widzi “ostatnie 6 miesięcy”, a nie widzi zbrodni na Narodzie popełnionych przez postkomunistów przez 25 lat, ćwierć wieku.

Odpisała mi pani Wiesia tak:

“Nie chodzi o ustawy, chodzi o całokształt polityki PiS i służenie przez nich obcym Siłom. Ten rząd przestał być ‘przejrzysty”, nie wie co robi. Dawne rządy też mają dużo na sumieniu, chodzi o PiS to, co teraz wyrabiają. Nawet nie ustosunkowali się do 447, żeby ochronić polskie interesy przed grabieżą. Ten Rząd nadaje się do rozbiórki Anarchia byłaby lepszą opcją dla Polaków  Polityka PiS-u wroga interesom Polski.

Pozdrawiam “

Celowo podkreśliłem opinię tej pani o “anarchii”. Ale o tym później. “Służenie obcym siłom”, czy “nie ustosunkowali się do 447”….to zdecydowanie słowa wyciągnięte z ust liderów Konfederacji. Plus fakt reakcji na moją opinię, świadczy, że ta pani jest pod wpływem Konfederacji, ale później napisze coś zaskakującego (patrz kolejne odpowiedzi).

“Obcym siłom” – zastanawiałem się o jakich “obcych siłach” ta pani mówi? Dlaczego w liczbie mnogiej, bo Grzegorz Braun często stosuje określenie “wojska okupacyjne” o stacjonujących oddziałach żołnierzy amerykańskich w Polsce. Ale, przypomniało mi się wystąpienie Brauna w Sejmie, kiedy mówił o “lądowaniu agentów MOSADu w lasach Polski”. Więc, chodzi tej pani na pewno o co najmniej dwie “obce siły”: USA i Izrael. Dlatego “co najmniej”, bo Konfederacja chce “stawiać się” wszystkim… na zachód od Buga. Kompletnie nie wyobrażam sobie rządów Konfederacji.

Na czym polega “służenie obcym siłom”, to już od tej pani nie usłyszałem. Bez wątpienia to pochodzi od Konfederacji, która nastawia Polaków na wszystkich, głównie na USA i Izrael… ale nie na Rosję. Mają w swoim składzie prorosyjskiego Korwina-Mikke, który daje wywiady dla putinowskich mediów. Często też słyszy się od zwolenników Konfederacji, “ile to tracimy w handlu z Rosją”. Więc, gdyby zdarzył się taki cud i Konfederacja zdobyłaby samodzielną władzę to bez wątpienia “obca siła”, z którą zwiążą się tzw. “Konfederaci”, będzie Rosja.

Korwin-Mikke był jedynym posłem który ostentacyjnie siedział, kiedy wszyscy inni (z lewa i prawa) stali potępiając fałszowanie historii przez Rosję.

“..nie ustosunkowali się do 447..”

Akurat PiS do tej kwestii “ustosunkowywał się” wielokrotnie. Tylko zwolennicy Konfederacji, jak pani Wiesia, będący tylko pod wpływem tzw. Mediów Narodowych, nigdy nie usłyszeli, jak na ten temat wypowiadał się PiS.

Pani Wiesia też nie słyszała wypowiedzi Trzaskowskiego, który to chętny jest “dogadywać się z Izraelem” w kwestii tzw. “bezspadkowych roszczeń”.

Ponieważ dla pani Wiesi lepsza jest dla Polski anarchia powinienem ignorować ją. Jednak odpisałem podając pewne fakty o ludziach Konfederacji z dowodami, które ona może sama zweryfikować.

Odpisała mi tak:

“Ja nie jestem za żadną partyjną formacją, bardziej za “anarchią”  dzięki za informacje . Pozdrawiam.

Wiesława “

Pani Wiesia “nie jest za żadną formacją partyjną”, a powtarza wiernie wszystko to, co roznoszą liderzy Konfederacji.

Pani Wiesia nie chce się przyznać do faktu, że to właśnie liderzy Konfederacji zachęcają do ANARCHII. Sam Winnicki przemawia do tłumu na ulicy Warszawy (chyba to było podczas Marszu Niepodległości) i nawoływał Polaków do… ”powszechnego buntu”. Jej marzenie o anarchii w Polsce nie jest jej wymysłem.

Jaki Polak woli anarchię?!!!

Ja nie chcę generalizować, ale tylko z jednym zwolennikiem Konfederacji miałem okazję podyskutować w sposób cywilizowany, choć i ten na pytanie o rzekomej “zgodzie Morawieckiego podczas szczytu w lipcu” podsuwa mi cały dokument zamiast wskazać konkretny zapis. To przedstawiciel Konfederacji w jednym z polskich miast. Był też taki jeden “przedstawiciel” Konfederacji, który odpowiedział mi tak: misiu, idź w ch.. i nie pier… głupot więcej!

Tak odpowiedział mi Jerzy J. działacz Konfederacji z województwa śląskiego Okręg Nr.32. Łatwo znajdziecie go na stronie Konfederacji pod zakładką “kontakt”:

Więc, z ludźmi Konfederacji sobie nie pogadasz. Musisz ich słuchać i przyjmować wszystko bez krytyki. W końcu to “wzór patrioty, katolika”, i w ogóle… ”alfa i omega” wszelkich mądrości. Nic dziwnego że Konfederacja może często liczyć na zaledwie 4%-owe poparcie i to we wszystkich sondażach.

From: Cezar . <polonus1@hotmail.com>