Według urzędników Pentagonu około 40 procent amerykańskich żołnierzy piechoty morskiej odmówiło przyjęcia szczepionki na COVID- 19.

Około 75 500 marines jest w pełni zaszczepionych lub otrzymało jedną dawkę, a około 48 000 marines odmówiło zastrzyku, powiedział w weekend kilku serwisom informacyjnym kapitan ds.  komunikacji Andrew Woods.

„W pełni rozumiemy, że powszechna akceptacja szczepionki COVID-19 zapewnia nam najlepsze środki do pokonania tej pandemii. Kluczem do rozwiązania tej pandemii jest budowanie zaufania do szczepionek ”, powiedział Woods, cytowany przez USA Today.

Woods zauważył, że marines są “zazwyczaj zdrowi i młodzi”, dodając, że może być wiele powodów odrzucenia szczepionki.

„Na przykład, dana osoba mogła odłożyć na później, aby zezwolić innym na otrzymanie szczepionki, mogła otrzymać szczepionkę samodzielnie, a nie kanałami wojskowymi, może być niedostępna dla drugiej dawki w wyznaczonym okresie w przypadku szczepionek które wymagają dwóch dawek, mogą spodziewać się, że szczepionka stanie się obowiązkowa i czekają do tego czasu, albo mogą być uczuleni na jeden ze składników szczepionki ”- powiedział Woods.

Kilku demokratycznych prawodawców wysłało w zeszłym miesiącu list do prezydenta Joe Bidena z prośbą o wprowadzenie obowiązkowego szczepienia na Covid-19 dla wszystkich członków armii USA.

Departament Obrony poinformował w połowie lutego, że około jedna trzecia wszystkich żołnierzy armii USA odrzuciła szczepionkę.

Żołnierze armii USA mogą odmówić szczepienia ponieważ szczepionka nie została zatwierdzona przez CDC i nadal ma status “eksperymentalnej”.

Departament Obrony USA nadal klasyfikuje szczepionki COVID-19 jako opcjonalne, ponieważ nie otrzymały one jeszcze pełnej akceptacji Federalnej Administracji Leków.

 

Po zmianie tego statusu szczepienie będzie przymusowe.