Instagram i Twitter przepraszają za błędy w oprogramowaniu, które usuwały posty pro-Palestyńskie, ale krytycy twierdzą, że nadal ma miejsce cenzura.

Kilka dni po tym, jak Instagram i Twitter obwiniały „błędy systemowe” za usunięte posty na temat zamieszek w Jerozolimie, koalicja grup społeczeństwa obywatelskiego i działaczy na rzecz praw cyfrowych oskarżyła te organizacje o dalsze „cenzurowanie” treści palestyńskich.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Od zeszłego tygodnia pojawiły się doniesienia o usuwaniu niektórych postów, zdjęć i filmów oraz blokowaniu kont z powodu rzekomego naruszenia standardów społeczności.

co wskazuje na „szerszy wzór konsekwentnej cenzury głosów palestyńskich” , który był „dokumentowany od lat”.

Według Instagrama i Twittera konta zostały „zawieszone przez pomyłkę przez nasze zautomatyzowane systemy”. W raporcie Reutera stwierdzono, że obie platformy przeprosiły i stwierdziły, że „problem został rozwiązany, a treść przywrócona”.

Jednak w poniedziałek 7amleh, palestyńska grupa non-profit zajmująca się prawami cyfrowymi, poinformowała, że ​​otrzymała ponad 200 skarg dotyczących usuniętych postów i zawieszonych kont na temat Szejka Jarraha. Grupa zauważyła, że ​​raporty wciąż napływały.

Instagram wcześniej wzbudzał kontrowersje w kwestiach palestyńskich, w szczególności usuwając w lipcu wpis supermodelki Belli Hadid pokazujący amerykański paszport jej ojca z miejscem urodzenia wymienionym jako Palestyna – za naruszenie „wytycznych społeczności dotyczących nękania lub zastraszania”.

„Czy nie wolno nam być Palestyńczykami na Instagramie? Dla mnie to znęcanie się. Nie możesz wymazać historii, uciszając ludzi. To tak nie działa ”- powiedziała wtedy Hadid.