Federalni i prowincjonalni prokuratorzy wnieśli zarzut o terroryzmu przeciwko mężczyźnie oskarżonemu o celowe potrącenie muzułmańskiej rodziny w London Ont. zabicie czwórki z nich oraz poważne zranienie dziecka.

20-letniemu Nathanielowi Veltmanowi groziły do tej pory zarzuty o cztery morderstwa pierwszego stopnia i jedno usiłowanie zabójstwa.

Na rozprawie sądowej w poniedziałek rano  prokuratorzy poinformowali Veltmana, że ​​otrzymali zgodę na postawienie zarzutu  terroryzmu na podstawie art. 83 Kodeksu Karnego.

Veltman pojawił się w sądzie pierwszy raz w zeszły czwartek, ale sprawa została przełożona, aby mógł ubiegać się o pomoc prawną i uzyskać prawnika.

Na poniedziałkowe wystąpienie Veltman nadal nie miał adwokata i sprawa została przełożona do 21 czerwca.

Postępowanie zostało objęte zakazem publikacji.

Czterech członków rodziny z Pakistanu zostało pochowanych w weekend , podczas gdy dziewięcioletni syn pary, Fayez, wraca do zdrowia w szpitalu po poważnych obrażeniach odniesionych w wyniku ataku.

Policja twierdzi, że atak przeprowadzony wieczorem 6 czerwca był zaplanowanym i zamierzonym działaniem przeciwko muzułmanom.

Policja zapewnia opinię publiczną, że „w tej chwili nie ma żadnego innego znanego lub podejrzewanego zagrożenia dla społeczeństwa związanego z oskarżonym”, ale dodała, że ​​śledztwo jest w toku. Żaden z zarzutów nie został udowodniony w sądzie.