W przyszłym miesiącu w Mississaudze pojawią się pierwsze fotoradary. Dwie kamery zostaną uruchomione 5 lipca. Jedna przy Morning Star Dr. w Malton między Lancaster Ave. i Netherwood Rd., a druga przy Sawmill Valley Dr. w Erin Mills między Folkway Dr. i Grosvenor Pl.

Radary staną w miejscach, w których niedawno wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h ze względu na bliskość szkół i gdzie przekraczanie dozwolonej prędkości od dawna stanowiło problem.

Zdjęcia robione przez fotoradary będą sprawdzane przez policję. Mandaty mają być przesyłane pocztą do właścicieli pojazdów, niezależnie od tego, kto prowadził samochód w momencie popełnienia wykroczenia. Im większa zarejestrowana prędkość, tym wyższy mandat. Kara nie będzie wiązała się z punktami karnymi.

Fotoradary będą co miesiąc przenoszone w inne miejsca. Kolejne wytypowane lokalizacje to: Mississauga Valley Blvd. między Voltarie Cres. i Silver Creek Blvd., Whitehorn Ave. między Weir Chase i Pickwick Dr., Cedar Creek Dr. między Runningbrook Dr. i Lexicon Dr., Old Derry Rd. między Second Line W. i Gooderham Estate Blvd. Miasto podaje, że w przyszłości urządzeń ma być więcej.