LifeSiteNews dotarło do listu biskupa Hamilton Douglasa Crosby’ego stwierdzający, że nieszczepieni księża „ mogą nie mieć wstępu” do szpitali i szkół. „Aby wszyscy duchowni mogli skutecznie wykonywać swoją posługę, w tym odprawiać Mszę św. i inne sakramenty, konieczne jest, aby zostali w pełni zaszczepieni” – napisał.

„Każdy, kto nie otrzyma szczepionek, może być ograniczony w swojej posłudze” – napisał biskup Hamilton Douglas Crosby w liście z 20 lipca skierowanym do  księży i ​​diakonów (kliknij TUTAJ, aby uzyskać dostęp do pliku PDF tego listu). Crosby wezwał duchownych w swojej diecezji, aby „kierowali się mądrymi  radami władz zdrowotnych”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Ksiądz, który nie zaszczepił się na koronawirusa, „może nie mieć wstępu do placówek opieki zdrowotnej (szpitali i domów opieki) i szkół” – kontynuował.

Biskup Hamilton nie stwierdził ostatecznie, że  „aby wszyscy duchowni mogli skutecznie wykonywać swoją posługę, w tym odprawiać Mszę św. i inne sakramenty, konieczne jest ich pełne zaszczepienie”.

Crosby zwraca się również do świeckich: „Podobnie pracownicy parafii, którzy są w pełni zaszczepieni, będą w stanie skuteczniej wykonywać swoje zadania” – napisał.

„Papież Franciszek przypomina nam, że szczepienie wszystkich jest moralnym imperatywem, aby zapobiec potencjalnej infekcji i rozprzestrzenianiu się COVID-19 i jego wariantów” – dodał.

Papież Franciszek nie wspomniał o tym, że obecnie dostępne szczepionki na koronawirusa są opracowywane przy użyciu materiału pochodzącego z abortowanych dzieci, co skłoniło wielu pro-liferów do sprzeciwu wobec ich przyjmowania. W Charlotte Lozier Institute opublikowano wykres wyszczególniający, które szczepionki wykorzystują linie komórkowe z abortowanych dzieci i na jakim etapie są wykorzystywane linie komórkowe .

Niektórzy amerykańscy biskupi już zaczęli nakazywać świeckim zaangażowanym w niektóre działania parafialne szczepionkę na koronawirusa. Biskup Anthony B. Taylor z Little Rock w stanie Arkansas – pierwszy biskup w Stanach Zjednoczonych, który odwołał wszystkie publiczne Msze św. na początku koronawirusa – zabronił świeckim roznoszenia Komunii św. chorym a członkom chóru śpiewania na Mszy św. jeśli nie zostali w pełni zaszczepieni.

Katolicka archidiecezja Nowego Jorku, kierowana przez kardynała Timothy Dolana, ogłosiła w maju 2021 roku, że rozpocznie segregację zaszczepionych i nieszczepionych parafian . Jak to wyegzekwować lub czy faktycznie przeglądać i ewentualnie przechowywać dokumentację medyczną ludzi, zależy od każdej parafii.

Tymczasem kardynał Blase Cupich z Archidiecezji Chicago zadeklarował, że ci, którzy są „w pełni zaszczepieni”, mogą wejść do drzwi kościoła bez masek, ale tylko wtedy, gdy przedstawią dowód swojego „statusu szczepień”.

Kiedy papież Franciszek odwiedzi Słowację we wrześniu, na papieską Mszę będą wpuszczane tylko osoby, które otrzymały szczepionkę na koronawirusa – poinformował słowacki minister zdrowia Vladimír Lengvarský podczas konferencji prasowej 20 lipca. Decyzja ta została podjęta we współpracy z konferencją biskupów Słowacji .

za lifesite news