Pfizer Canada twierdzi, że planuje dostarczyć Health Canada dane pokazujące, że  szczepionka COVID-19 działa na dzieci, i będzie starał się „jak najwcześniej” uzyskać zezwolenie.

Pfizer stwierdził w poniedziałek, że jego badania pokazują, iż produkt działa u dzieci w wieku od 5 do 11 lat i że wkrótce będzie również ubiegać się o zezwolenie w USA dla tej grupy wiekowej – kluczowy krok w kierunku ochrony dzieci w wieku szkolnym przed nowym koronawirusem.

Christina Antoniou, dyrektor ds. korporacyjnych firmy w Kanadzie nie była w stanie powiedzieć, kiedy te informacje zostaną przekazane, ale zauważa, że ​​Pfizer wysyłał nowe dane dotyczące szczepionek do Health Canada, gdy tylko będą dostępne.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Najnowsze ustalenia  firmy Pfizer nie zostały zweryfikowane ani opublikowane.

Health Canada twierdzi, że kilka badań na dzieciach jest prowadzonych przez różnych producentów szczepionek na COVID-19 i że „przewiduje, iż producenci szczepionek dostarczą dane dotyczące dzieci w nadchodzących miesiącach”.

Health Canada dodaje, że nie otrzymano jeszcze wniosku o zatwierdzenie jakiejkolwiek szczepionki przeciw COVID-19 u dzieci w wieku poniżej 12 lat.