Kataklizm nadchodzi

Internet jest pełen informacji, że Pan Bóg ma dość naszych grzechów i coraz bliżej jest za nie kara.

Między innymi mają być wielkie trzęsienie ziemi, straszne zimy, wylewy mórz i biada miastom nad nimi.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Powinniśmy nie tylko przestać grzeszyć ale modlić się odmawiając np. dwa razy dziennie Litanie do przenajświętszej krwi Pana Jezusa.

        Pocieszające jest, że Polska ma minimalnie być uszkodzona bo jest pod opieką Najświętszej Marii Panny.

        Polecam w internecie  Orędzie Pana Jezusa do Polaków orędzia czasów ostatecznych

III wojna światowa

        Okazuje się, że zarówno Churchill jak i Stalin chcieli by odbyła się po pogromie Niemiec.

        W tym celu nakazano na Zachodzie zbierać poniemiecką broń, a jeńców niemieckich umieszczać w obozach ze swymi oficerami by potem można ich znów powołać do służby, uzbroić i rzucić do ataku na Sowietów.

        Podobnie chciał zrobić Stalin ale ponoć marszałkowie wytłumaczyli mu, że przestaną otrzymywać pomoc z Anglosasów, a bez niej nie będzie szans na zwycięstwo.

“Międzyrzecze. Cena przetrwania”

        Pod takim tytułem Marcin Ogdowski wydał książkę, gdzie spekuluje na temat nieodległej przyszłości. Co by było, gdyby Rosja uderzyła na Polskę i kraje bałtyckie? Czy członkostwo w NATO cokolwiek by zmieniło?

        Moje pytanie, co by wojna, w której padłaby łupem Estonia, Łotwa, Litwa i część Polski dała Rosji?

        Poza tem Rosji grożą Chiny i z południa muzułmanie więc raczej by chciała zachować spokój na swym Zachodzie.

Zjednoczenie Białorusi

        17 września Najdostojniejszy Władca Białorusi miał przemówienie do wielkiego spędu aktywistów z całego kraju z okazji nowego święta w rocznicę najazdu Stalina na Wschodnią Polskę.

        Gardłował, że Białorusinom działa się „krzywda” pod polską „okupacją”, ale nie podał ilu Białorusinów zginęło z rąk władz polskich, nie więcej, jak po procesach Ukraińców, czyli 70 osób. Zapomina, że tylko jednego dnia na sowieckiej Białorusi rozstrzelano 126 członków Białoruskiej Akademii Nauk, a z 400 członków Związku Literatów Białorusi połowa znalazła się w grobach. W samym Mińsku, jest 12 miejsc pochówków ludzi, którzy zginęli z rąk „władzy sowieckiej” w latach 1921 – 1939.

        Tak Sowieci byli witani na zajętych terenach kwiatami przez ludność, ale zapomniał dodać, że rzeczywiście byli, ale nie przez Białorusinów, a Żydów tak w Białymstoku, jak i Wołkowysku.

        Pisze o wzroście dobrobytu na tych ziemiach, a jak byłem w naszym majątku w Rohoźnicy w 1942 roku to wspominano piosenkę z lat okupacji Sowieckiej, gdzie były słowa:

To były podle czasy d….

Nie wiedziała światła

A teraz dziurawe portki

Więc może świat uwidzieć.

        Nie tylko Polacy jechali z okupowanych ziemi na Sybir, jechali też wybitniejsi Białorusini.

        Wspomina, że gdyby Sowieci nie zajęli tych ziem, to w 1941 r. byliby pobici. Tak to chyba jedna prawda, którą wykrzyknął, bo gdyby Polska stała się sojusznikiem Hitlera i wspólne wojska wyszły spod Mińska, czyli 270 km bliżej Moskwy  to wojna  z Sowietami wyglądałaby inaczej.

        Dalej nie 14 września Polska pod naporem Niemiec padła, ale walczyła do 6 października, a rząd Polski dopiero po ataku sowieckim przekroczył granicę do Rumunii.

        Przy okazji dowiedzieliśmy się, że nie tylko Białystok, ale i Wilno to ziemie… białoruskie. Ambasador III RP w Mińsku tego dnia z personelem złożyli kwiaty pod pomnikiem na Kuropatach, gdzie leżą zwłoki tysięcy ludzi, ale pytanie, co mówiono w polskich mediach i równie ciekawe, co mówiono w Belsacie i innych  anty-łukaszenkowskich mediach nadających z Warszawy.

Cyber partyzanci

        Hakerzy białoruscy, którzy wdarli się do tajnych informacji znajdujących się na portalach „siłowników” teraz rozpowszechniają w internecie, jakie informacje, jacy obywatele przekazali władzom, co powoduje strach donosicieli i zapewne mniej będzie meldunków.

Po wyborach w Rosji

        Zachodni przeciwnicy Putina twierdzą, że jego partia mogła zdobyć bez fałszerstw nie więcej jak 30% głosów i boleją, że fałszowano na chama wybory.

        Ale w tej sytuacji w Rosji będzie nie mniejsza jak dotąd korupcja. W rzeczywistości będzie ona słabsza niż mogła być gdyby tego nie było czyli przeciwnicy Rosji powinni być… szczęśliwi. Najgorsze jest jeszcze to, że łapownicy nie lokują większości swych zasobów w kraju, a gdzie się tylko da, a ich dzieci uczą się w zagranicznych szkołach i odrywają się od swych rówieśników w kraju.

Fajny facet

        Czym różni się dzisiejsza Rosja od ZSRR? Wieloma rzeczami, ale m.in. tym, że jest tam moc bardzo bogatych ludzi mających kilka pałaców i Pan Bóg wie co jeszcze.

        Okazuje się, że wśród nich jest minister spraw zagranicznych Rosji Ławrow. Posiada on oprócz oficjalnej żony jeszcze niebrzydką kochankę. Co ciekawe, bierze ją z sobą na liczne podróże służbowe, a na dodatek nie zapomina brać także jej dzieci i „teściową”.

        Najważniejsze, że w Rosji jest sporo w końcu względnie niezawisłych środków masowej informacji, które jeszcze mogą o takich „pudingach” napisać.

        Wyjątkiem w tym kraju jest władca Czeczeni Kadyrew, który mówi, że jako muzułmanin może mieć kilka żon i je… ma.

Poźniak.

        Były czołowy opozycjonista kandydat na prezydenta w 1994 r. i twórca partii Białoruskiego Narodowego Front wystąpił w nadającej z Polski TV Belsat.

        Nie tylko podważał zwycięstwo Łukaszenki ale też liczbę głosów, które zdobyła pani Ciechanowska. Zamiast spotkać się z nią tylko słabo ją krytykował, a ona jest w kraju dziś kilka razy popularniejsza niż on. Stwierdził, że sankcje wzmacniają tylko nacisk Putina na Białoruś.

Co wolno wojewodzie…

        Od prawie 199 lat w USA jest prawnie zakazane posiadanie mediów przez obcych. W Polsce chciano wprowadzić podobne prawo, ale powstał zgiełk na wielką skale i ostatecznie obca stacja TVN24 dostała koncesje.

Mur pamięci

        Na cmentarzu wojskowym w Arlington w USA jest pomnik poległych w Wietnamie. Powstał jako dzieło kilku weteranów tej wojny. Składa się z 28 granitowych tablic, gdzie są wyryte 58 000 nazwiska Amerykanów poległych w tej wojnie. Co by było by na murze otaczającym byłe więzienie na Rakowieckiej w Warszawie postawić podobne tablice z wyrytymi na nim nazwiskami ponad 70 000 ofiar komuny.

Pożegnalny pasztet

        Na Białorusi jest już kilka tysięcy „turystów” z obcych krajów, którzy chcą dostać się do UE i przybywa ich wiele więcej, bo nawet samoloty z nimi lądują w Grodnie. Czyli po obaleniu Łukaszenki nowa władza będzie miała jeszcze jeden problem.

Pogoda i grzyby

        Po kilku dniach chłodnych i deszczowych zaczyna się wypogadzać, drzewa zaczynają się czerwienić, a na bazarach moc jest moc grzybów. Ale jest nowość, opracowano możliwość uprawiania np. prawdziwków we własnych ogrodach.

Aleksander Pruszyński