36% pracowników Copernicus Lodge zwolnionych. Sytuacja jest trudna

Wielu pracowników służby zdrowia, domów opieki i instytucji państwowych, którzy z różnych powodów nie są zaszczepieni przeciwko Covid-19 stoi obecnie w obliczu utraty zatrudnienia.

We wtorek w godzinach przedpołudniowych w polskiej dzielnicy Toronto, na ulicy Roncesvalles odbył się protest niezaszczepionych pracowników polskiego domu opieki Copernicus Lodge, pielęgniarek, obsługi, sprzątaczek, kucharek, w większości polskiego pochodzenia, którym dano dwa tygodnie na zaszczepienie się i odesłano do domu.
Jak nam powiedziano, osoby te zwróciły się również do związków zawodowych o pomoc.
Problem nieszczepienia się, jest szczególnie widoczny w polskiej społeczności i dotyczy wielu sektorów gospodarki. Ludzie ci próbują obecnie znaleźć jakieś wyjście, zmuszani do szczepień groźbą utraty zarobków i stanowisk pracy.

Liczba pracowników w Copernicus zmniejszyła się o 36% w związku z wprowadzeniem obowiązkowych szczepień. Rzecznik Domu Kopernika twierdzi, że sytuacja „jest trudna dla mieszkańców, personelu i menedżerów”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Trzydzieści sześć procent personelu Domu Kopernika pozostaje nieszczepionych od poniedziałku, gdy wszedł w życie nakaz obowiązkowych szczepień. Władze Copernicus ogłosiły nakaz szczepień 10 września.

Marla Antia, rzeczniczka domu, powiedziała, że ​​84 z 343 pracowników jest niezaszczepionych. Wszyscy są teraz na bezpłatnym, bezterminowym urlopie, powiedziała Antia.

Nie chcemy, aby ktokolwiek odchodził z pracy ale od dłuższego czasu planowaliśmy działania awaryjne – dodała. To jest trudne. Nie chcesz, aby ktokolwiek odchodził, a jest to również trudne dla naszych mieszkańców, trudne dla personelu i trudne dla naszych menedżerów.

Tracey Comeau, dyrektor Copernicus Lodge, powiedziała we wtorek CBC News, że chociaż jest to „rozczarowujące”, że 84 osoby zdecydowały się nie przyjmować szczepionki COVID-19, to „nie było to zaskoczenie. „Ludzie są stanowczy w swoich przekonaniach z różnych powodów”, ale Comeau ma nadzieję, że „niektórzy zmienią zdanie”.

Comeau przyznała, że nie będzie łatwo obsadzić zwolnione stanowiska dodając, że wśród nieszczepionych pracowników są osoby, które od lat opiekują się mieszkańcami.
„Trudno jest znaleźć troskliwych ludzi, którzy uwielbiają pracować z seniorami, rozumieją demencję, ciężko przyciągnąć ludzi” – powiedziała dyrektor. “Dla nas jest to tym trudniejsze, bo nasi mieszkańcy są polskojęzyczni, ważna jest komunikacja”.

Odejście tak wielu pracowników utrudnia życie pozostałym, Nikt nie chce pracować cały czas w nadgodzinach… Pięlęgniarka Simran Dhaliwal, która jest zaszczepiona uważa, że nie ma sensu przekonywać kolegów, którzy tego nie zrobili. „Nie wiem, skąd mają te przekonania… Nie możesz zmienić ich sposobu myślenia. Nawet jeśli próbujesz, oni próbują zmienić twój” – skarżyła się CBC News.

 

za cbcnews, inf. wł.