Reakcja „wierzących”

        Już ponad 20 miesięcy mamy epidemie convirusa i jej końca nie widać. Czy „przypadkiem” nie jest to, jak już pisałem nie raz, kara za nasze grzechy.

        Kiedy wreszcie Papież, episkopaty i wierni dojdą do tego zdania. Czy zaczną się powszechne modły by ta kara się skończyła?

Poniżej kontynuacja tekstu

        Gdybym ja się mylił to najważniejsze nikomu by krzywda się nie stała, że zaczęli się na ten temat modlić a przypominam, że Pan Bóg zachęcał na do modlitwy w potrzebie.

        Dowiaduję się ostatnio, że Biskup Warszawsko-Praski wydał dekret w tej sprawie ale czy za Nim pójdą inni biskupi? Daj Boże.

Na granicy

        Pan Bóg jest miłościwy. Dopiero w nocy z 21 na 22 listopada Mińsk zaśnieżył się, a dzień potem spadło z dwa cm śniegu na Grodzieńszczyźnie.  To się działo już, gdy większość uchodźców była umieszczona w wielkich magazynaach. Z śniegu najbardziej zadowolone były dzieci uchodźców zgromadzonych w sporych halach towarowych nad granicą, bo śnieg widziały po raz pierwszy w życiu i zabawiały się rzucając na siebie śnieżki.

        Da tej części uchodźców co są tam, warunki są znośne. Dostali materace, koce i dwa raz dziennie są karmieni. Poza halami są toalety, kuchnie, sklep oraz nawet dwie banie. Jedna dla mężczyzn druga dla kobiet. Opiekują się nimi przedstawiciele białoruskiego czerwonego krzyża i inni przysłani przez władze ludzie, a ich wyżywienie ma kosztować z 10 000 E.

        Teraz pytanie, ilu jest „uchdźców” na Białorusi. W halach na granicą ponad dwa tysiące, ponoć trochę niedaleko nich. Ponad tysiąc nad granicą z Litwą. W sumie na Białorusi od 7 do 10 tysięcy, więc pytane, gdzie jest reszta?

        Co noc pod opieką białoruskich pograniczników odbywają sIę tu i tam nocne szturmy  „uchodźców” odpierane przez polskie straże, które rannych zabierają do tymczasowych punktów pierwszej pomocy po polskiej stronie a ze strony białoruskiej promieniami laserowymi oślepieni są Polacy chroniący granicy.

        W sumie w samej Polsce w obozach nad granicą jest już blisko dwa tysiące „uchodźców”, a  w piątek 26 wybuchły tam zamieszki,  bo część z nich miano deportować do Iraku. Około 700 zatrzymanych zdewastowało baraki, w jakich byli trzymani. Co będzie z nimi dalej, jak nie dostaną zezwolenie na pobyt w UE?

        Już ponad z 2000„ uchodźców” odleciało do Turcji i Iraku, ale nie wiadomo ilu jeszcze zechce to zrobić.

        Wśród „uchodźców” połowa to Kurdowie, mniejszość, która walczy o stworzenie swego państwa, bo są rozdzieleni, podobnie, jak 150 lat temu Polska, między Turcję, Irak, Persję i Syrię.

        Pozytywne jest to, że Niemcy zgodzili się dać Polsce 25 mln E o czym ja pisałem. To pewnie połowa poniesionych przez kraj kosztów, ale już coś. A skandaliczne było, że premier Morawiecki zaczął obiecywać, że Polska zapłaci za wywiezienie „uchodźców” z Białorusi.

        W zeszłym tygodniu Cygański Baron dal wywiad przedstawicielowi BBC, który umiejętnie okrojony pokazała białoruska TV gdzie mówi, że mu nie zależy na opinii „Zachodu”. Pytanie więc po cholerę dał ten wywiad?

        Potem rozmawiając z mediami przedstawiciel BBC powiedział:  Łukaszenko nazywa białe czarnym, a czarne białym.

        26 Łukaszenko odwiedził obozowisko koło magazynów nad granicą. Miał tam przemówienie, gdzie twierdził, ża nalega, by przez Polskę uruchomiono „kanał” przerzucenia dwóch tysięcy uchodźców do Niemiec czemu Niemcy i Polska są przeciwni. Ta obietnica, powtarzana od tygodni może zniechęcić sporo z nich do odmowy odlotu do domu.

        Co gorsza, nikt uchodźcom nikt nie mówi, że badania wykazały 90% obywateli Niemiec nie chce przyjąć nawet tak małej ilości uchodźców więc czy nowy rząd Niemiec ugnie się?

Przy okazji władca kraju „przeleciał” się po „niehumanitarnym” polskim rządzie i poparł polską opozycję, ale czy za jej rządów stosunki Białorusi z Polską były lepsze?

Co dalej?

        Nie wydaje się, by do rozwiązania problemu mogło dojść bez usunięcia Cygańskiego Barona ale gdy to nastąpi.

        Mym nieskromnym zdaniem opozycja i UE ma jedno wyjście składające się z dwóch elementów:

        1 – naprawdę przyzwoicie nagłośnić powszechny strajk polegający, że np. od poniedziałku 6 grudnia obywatele nie idą do pracy.

        2 – jednocześnie od tegoż dnia zatrzymać CAŁY transport przez granice z Polską i Litwą co uderzy też w Rosje i Chiny na co Łukaszenko też nie ma czym odpowiedzieć.

        3 – władze ma przejąć na 100 dni, do wyboru nowego prezydenta wspomniana Rada Regencyjna

        Śmiem twierdzić, że jeśli Pani Ciechanowska, pan Łatuszka i Prezydent Duda nie później jak o 12:00 w piątek 3 grudnia zrobią taką deklaracje, powtarzaną stale co 2 godziny to A.G. Łukaszenko nie później jak w nocy 5 grudnia opuści kraj.

        Boleję, ale czy pani Ciechanowska, pan Latuszka i i prezydent Duda zdolni by byli coś takiego uczynić?

Pytanie

        Stale słychać, że prawie wszystkie kraje europejskie mają dość imigrantów, ale mało kto pisze czemu naprawdę tak jest i co powinni robić imigranci, by ich nie chciano wysyłać do domu?

Tajwan

        Ta dość duża wyspa, trochę miększa niż 10 % Polski oddalona od Chin Komunistycznych o ponad 100 km. Jest niezależnym państwem i gigantem przemysłowym, bo choć ma tylko 23 mln mieszkańców zajmuje 22 miejsce pod względem wielkości swej gospodarki w świcie. Co najważniejsze 90% obwodów scalonych potrzebnych do „wszystkiego” zaczynając od od telefonów do samolotów jest tam produkowane. Przejęcie tego państwa przez Chiny Komunistyczne byłoby więc wielkim ciosem w gospodarkę świata.

        Ostatnio znów władze w Pekinie przypominają światu, że Tajwan jest ich, że powinien im przypaść. Co oczywiście nie podoba się ani Yankesom ani Japonii.

        Mym nieskromnym zdaniem „pomrukiwanie” i wysyłanie odrzutowców w strefę powietrzną Tajwanu może świadczyć o tym, by odwracać uwagą od ewentualnej wojny wiosną z Rosją.

Rosja  – Ukraina, o co gra?

        Postawienie do 100 000 wojska przez Rosję na granicy sąsiada wielu odbiera jako przygotowanie do wojny tym krajem. To, mym nieskromnym zdaniem, świadczyłoby to o głupocie Putina, który przecież wie, że okupacja tego kraju stwarzałaby spore problemy i osłabiła Rosje.

        Bardziej prawdopodobne, że chodzi mu o zrobienie presji na UE, by uruchomić przesyłanie gazu rurą przez Bałtyk, a druga możliwość to doprowadzenie do zmiany władzy na Ukrainie na  prorosyjskie zamiast dzisiejszych proamerykńskich.

Szlachta

To byli nie tylko majętniejsi ludzie, ale ci co mieli obowiązek na rozkaz władcy stanąć, by walczyć z jakimś najeźdźcą. W I Rzeczpospolitej było ich z 10% obywateli i mieli czynne i bierne prawa wyborcze, czyli były to demokracja.

Zadziwiająca sprawa

        Istnieje na Zachodzie, w tym w USA,  organizacja mająca ponoć wałczyć z „faszyzmem” zwąca się Antifa, która organizuje liczne manifestacja, bo twierdzi, że wszędzie rządzą faszyści. Na jej temat miał być pokazany filmik na portalu rosyjskim Russia Today. Gdy się o tym dowiedziałem chciałem go zobaczyć, ale nagle zdjęto go z programu, co wydaje się mi dziwne.

        Czy przypadkiem Antifa nie otrzymuje wsparcia od kogoś powiązanego z wywiadem rosyjskim, a ich mocodawcy dowiedziawszy się o mające nastąpić projekcie filmu niekoniecznie sławiącego tę organizacje w „porę” go zdjęli.

        Dodam, że kilka lat temu ukazało się, że pewne ukraińskie supernacjonalistyczne organizacje przez pośredników dostawały pieniądze z…Rosji.

Sprawiedliwość w USA.

        Niekarany siedemnastoletni chłopak w Wisconsin, by wyjść z więzienia przed sprawą sądową musiał dać kaucję 2 mln dolarów, a w tymże stanie kilkakrotnie karany przestępca wyszedł za kaucją 1000 i zabił  5 osób, a ranił kilkadziesiąt.

Aleksander Pruszyński