„A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.”

Od tego, czy władze Ministerstwa Edukacji zmienia zdanie odnośnie Dziennej Polskiej Szkoły w Mississauga zależy, czy przyszłe pokolenia poproszą nas w języku polskim: ”Mamo,Tato, Babciu, Dziadku, Prababciu,Pradziadku-ulepimy balwana”

Tak niedawno walczyliśmy o to dla naszych Dzieci. Nie udało się. Teraz rodzą się Wnuki i też odmowa. Interweniował Polski Związek Nauczycielstwa Polskiego, Kongres Polonii Kanadyjskiej, Posłowie, Organizacje Polonijne, Konsulat Polski.

I nic.

Teraz czas na nas. Rodziców, Dziadków, Pradziadków. I na naszych Milusińskich. Piszmy do władz o ponowne rozpatrzenie, nie dajmy się odesłać z kwitkiem. Drodzy posłowie, szczególnie Ci polskiego pochodzenia – pomóżcie. Inne narodowości od lat mają ten przywilej finansowany z naszych podatków.

Najbardziej przykre jest to, że Burmistrz Mississauga, Pani Bonnie Crombie nas nie poparła. A jeszcze tak niedawno, przed wyborami na swą ciepłą posadkę, zapewniała nas o swoim polskim pochodzeniu, gdy potrzebowała naszych głosów. Jak to się szybko zapomina.

Życzę wszystkim, abyśmy w Nowym 2022 roku wygrali z pandemią, byli zdrowi i nie zatracili ducha, potrafili dbać o swe interesy. Tylko chwila nieuwagi i nasze polskie kolędy pójdą w niepamięć. Niech Dziecię Jezus nam błogosławi, a Matka Boska ma w swej opiece.

Wszystkim Posłom, Posłanką, Organizacjom i Działaczom Polonijnym życzę odwagi i siły w walce o interesy naszych Dzieci, Wnuków i Prawnuków. Nie chowajcie głowy w piasek po wyborach, ale godnie nas reprezentuje.

Szczególne życzenia składa Najstarsza i Najmłodsza. Prababcia, która przeżyła ciężki COVID-19 i Prawnuczka, która urodziła się w trudnym czasie pandemii i chorobie Prababci. Pokolenie zatoczyło krąg. Warto jest dmuchać w Ognisko Domowe, mimo tymczasowych silnych wiatrów i przekazywać ten ogień następnym pokoleniom.
Bądźmy jego Strażnikami. Siła w Rodzinie.

Z noworocznymi życzeniami,
Aneta Rucińska-Woznowski