15 maja 2022

ZAPROSZENIE

Zarząd Kongresu Polonii Kanadyjskiej Okręgu Niagara serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na 103. PIELGRZYMKĘ do Cmentarza Hallerczyków w Niagara-on-the Lake, prowincji Ontario. Uroczystośc odbędzie się w niedzielę 12. czerwca br., początek o godz. 12:45.

Będzie to wyjątkowa okazją do oddania czci i hołdu Polskim Ochotnikom z Ameryki i Kanady wyszkolonym w „Obozie Kościuszki” w Niagara-on-the Lake, by móc dołączyć do Błękitnej Armii Hallera we Francji, a następnie z determinacją i heroizmem walczyć w obronie polskich granic; Bez wątpienia odegrali Oni wielką rolę w dziele wyzwolenia Polski, po ponad wiekowej niewoli. Będą także hołdem dla tych Ochotników, którzy nie przetrwali epidemii grypy hiszpanki, dziesiątkującej w tym czasie Region Niagara i spoczywają na tym Cmentarzu, którego Okręg Niagara KPK jest gospodarzem, opiekunem i organizatorem Dorocznych Pielgrzymek.

Zwracamy się z gorącą prośbą do całej Polonii o liczne prezentowanie POLSKIEJ FLAGI i INNYCH SYMBOLI NARODOWYCH w tym szczególnym dniu, aby w ten sposób mocno zaakcentować dumę oraz przywiązanie do naszych korzeni i pięknej, choć bardzo trudnej historii Rzeczypospolitej.

Wszystkim uczestnikom Pielgrzymki radzimy zabrać ze sobą krzesełka, których nie jesteśmy w stanie zapewnić, mogą także przydać się parasolki.

Przypominamy także, że podobnie jak w poprzednich latach gratisowo będziemy zaopatrywać w wodę butelkowaną do picia, należy tylko podejść do punktu sprzedaży Broszurek- Programu lub zaczekać na harcerzy, którzy będą ją roznosić.

Łączymy serdeczne pozdrowienia i do zobaczenia na Pielgrzymce,

Franciszka Kazimiera Majerska

Press Secretary Okręgu Niagara Kongresu Polonii Kanadyjskiej

Kontakty: tel. 905-685-4521, email: kpk.niagara@gmail.com