Do 2030 roku turyści z Ontario  będą mogli biwakować na noc wzdłuż najstarszego i najdłuższego szlaku pieszego w Kanadzie.

Bruce Trail obejmuje około 900 kilometrów ścieżek pieszych prowadzących od skarpy Niagara aż do półwyspu Bruce w pobliżu zatoki Georgian Bay, a także łączy szlaki boczne.

Biwakowanie na tym długim odcinku jest zabronione, z wyjątkiem około 22 kempingów lub wyznaczonych miejsc w pobliżu szlaku.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W ramach swojej strategii 2030 Bruce Trail Conservancy stworzone zostanie nowe  doświadczenie wędrówki, podczas którego mieszkańcy będą mogli przejść cały szlak, biwakując po drodze.

„Nazywamy to miejscami odpoczynku nocnego” – powiedział CTV News Toronto Adam Brylowski, kierownik ds. ochrony przyrody i szlaków w Bruce Trail Conservancy.

„Zasadniczo zapewniamy miejsce na jeden lub dwa namioty, a także coś, thunderbox, czyli  latrynę na świeżym powietrzu, którą budujemy dla tego miejsca. I to wszystko. Nie ma miejsca na ognisko. Wędrowcy będą musieli także zabrać ze sobą wodę.

„To bardzo proste, surowe doświadczenie w stylu back-country, które pozwoli wędrowcom spędzić noc, a następnie kontynuować wędrówkę następnego dnia” – tłumaczy Brylowski, dodając, że doświadczenie takiej wędrówki pomaga stworzyć  atmosferę łączności z naturą.

Utworzenie na szlaku miejsc noclegowych nadal nie jest łatwym zadaniem. Ze względu na ograniczenia zawarte w planie skarpy Niagara kempingi musiałyby być oddalone od siebie o co najmniej 10 kilometrów i co najmniej 500 metrów od głównej drogi.

Szacuje, że do roku 2030 prawdopodobnie powstanie  od 40 do 60 takich miejsc odpoczynku.