Dzień Matki premiera Trudeau

717

Premier Justin Trudeau pojechał wraz z rodziną do Chicago na weekend z okazji Dnia Matki, aby obejrzeć  monodramę swej mamy w Wietrznym Mieście.

Występ Margaret Trudeau, zatytułowany „Pewna kobieta w sile wieku”, ma miejsce w klubie UP Comedy, gdzie od lat występują najlepsi amerykańscy komicy.

Przedstawienie opisuje historię życia Margaret Trudeau, w tym walkę z zaburzeniem afektywnym dwubiegunowym i małżeństwo z Pierre Trudeau.

Monodrama jest prezentowana w ramach Tygodnia zdrowia, który obejmuje również warsztaty i seminaria na temat zdrowia psychicznego.

W sobotę rano występ wieczorny był wyprzedany, ale na niedzielę  były jeszcze bilety po 45 USD.

Margaret Trudeau była młodszą o trzy dekady od męża popularnego szefa rządu, “pierwszą kanadyjską celebrytką”. Jest autorką czterech autobiograficznych książek.

Święta Bożego Narodzenia 1967 roku spędzała z rodzicami na Tahiti, tam poznała Pierrea  Trudeau, który był od niej starszy o 29 lat.

Kanada szalała wówczas na punkcie polityka, który na wiecach całował dziewczyny, a nie niemowlęta, obiecywał „sprawiedliwe społeczeństwo” i wiedział, co się sprzedaje w mediach.

Pobrali się w marcu 1971 roku w Vancouver.

Margaret Trudeau z dumą przyznaje, że to po niej Justin odziedziczył urodę.
W swojej biografii Justin Trudeau napisał, że często to on czuł się opiekunem matki, która była bohaterką wielu skandali. W 1984 roku Margaret wyszła ponownie za mąż za dewelopera Frieda Kempera, z którym ma syna Kyle’a i córkę Alice.

W 1998 roku Michael, najmłodszy syn Pierre’a i Margaret, zginął w wypadku na nartach: porwała go lawina, ciała nigdy nie odnaleziono.