Na razie nie wiadomo jeszcze nic o szczegółach, ale w czwartek podczas konferencji na temat najnowszych technologii w Paryżu premier Kanady Justin Trudeau poinformował, że wkrótce zostanie tutaj wprowadzona nowa karta cyfrowa, która ma zapobiegać rozpowszechnianiu fałszywych informacji oraz ekstremalnych poglądów w sieciach społecznościowych.

Dodał że Ottawa będzie na ten temat rozmawiać z przedstawicielami platform społecznościowych, aby wprowadzić usprawnienia zdolne  zapobiegać próbom wpływania na wynik wyborów lub też propagowania fałszywych informacji. Jeśli platformy takie jak Facebook odmówią współpracy, będą obciążane dotkliwymi karami.

Pod koniec maja więcej informacji na ten temat ma podać minister do spraw innowacyjności Navdeep Baines. Premier Kanady oświadczył, że  proponowane zmiany przywrócą wiarę obywateli w informacje rozpowszechniane w Internecie.

Jednym z głównych tematów rozmów premiera Trudeau podczas dwudniowej wizyty we Francji było właśnie zapobieganie ekstremizmowi w sieci.