Na Ontario Place nie ma miejsca dla kondominiów i kasyna, ogłosił we wtorek rząd premiera Forda. Prowincja wcześniej ogłosiła konkurs na zagospodarowanie parku rozrywki otwartego w 1971 roku, a teraz minister turystyki Michael Tibollo zaznaczył, że nie wszystkie propozycje są mile widziane. Już zgłoszono setki pomysłów, a teraz ministerstwo czeka na partnerów z kraju i zagranicy, którzy są gotowi podjąć się realizacji zadania. Projekty można składać do 3 września. Zgłoszenia podmiotów z sektora prywatnego, które korzystają z pomocy publicznej, nie będą przyjmowane – czyli rząd szuka inwestora, a nie chce sam płacić za przebudowę Ontario Place.
Kino Cinesphere nie musi być zachowane, w przeciwieństwie do Budweiser Stage. Przystanie jachtowe można przebudować i zorganizować w innym miejscu, ale nie mogą być zlikwidowane. Rząd chce też zachować trzy hektary parku.
Park rozrywki został zamknięty dla odwiedzających w 2012 roku z powodu spadku generowanych dochodów. W tamtym czasie rząd podawał, że odwiedza go rocznie około 300 000 osób. W roku otwarcia liczba odwiedzających sięgnęła 2,5 miliona.
Współwłaścicielem Ontario Place jest miasto Toronto. Niektórzy radni skarżyli się, że rząd federalny nie przedyskutował z nimi planów związanych z tym miejscem.