Twitter umieścił tag „media finansowane przez rząd” na koncie CBC

Twitter umieścił etykietę „media finansowane przez rząd” na koncie CBC, co jest najnowszym posunięciem firmy “ostemplować” nadawców publicznych.

Według Twittera – „Media finansowane przez rząd są definiowane jako placówki, w których rząd zapewnia część lub całość finansowania tych placówek i które mogą mieć różny stopień zaangażowania rządu w treści redakcyjne”,

National Public Radio w USA ogłosiło na początku tego miesiąca , że ​​opuszcza platformę po tym, jak Twitter oznaczył ich konto jako „media państwowe”. Zdaniem NPR  podważa to ich wiarygodność, „fałszywie sugerując, że nie są redakcyjnie niezależni”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Przywódca konserwatystów, Pierre Poilievre, wezwał ostatnio CEO Twittera, Elona Muska, do dodania etykiety „finansowany przez rząd” do kont   CBC.

Reagując na wprowadzenie etykiety w niedzielę, Poilievre napisał na Twitterze, że CBC zostało „oficjalnie ujawnione” jako „propaganda Trudeau, a nie wiadomości”.

CBC jest spółką skarbu państwa , w całości należącą do państwa, ale mającą z założenia działać niezależnie od rządu.

W niedzielnym oświadczeniu rzecznik korporacji CBC, Leon Mar, podkreślił, że “rząd nie ma wpływu na treść redakcyjną CBC”, a jej niezależność redakcyjna jest prawnie chroniona w ustawie o radiofonii i telewizji”.

W swoim raporcie za rok finansowy 2021-2022 CBC poinformowało, że otrzymało od podatników kwotę 1,24 miliarda dolarów .