Warszawa, 1 czerwca 2019 r. – LOT rozpoczął swoje najbardziej oczekiwane połączenie tego lata. Pasażerowie mogą teraz polecieć do słonecznej Florydy z wielu miast Europy przez Warszawę. Loty będą obsługiwane cztery razy w tygodniu nowoczesnymi samolotami Boeing 787-8 i 787-9 Dreamliner. Miami jest dziewiątym celem LOT w USA.

Loty do i z Miami będą obsługiwane w każdy poniedziałek, środę, piątek i sobotę. Loty odlatujące z Lotniska Chopina w Warszawie planowane są na 12:05, a przylot do Miami planowany jest na 17:30 (czasu lokalnego). Pasażerowie odlatują z Florydy  wieczornym lotem o 20:05 i lądują w Warszawie następnego dnia o 12:15 .
Lot z Warszawy do Miami potrwa 11 godzin i 25 minut. Połączenie z Miami będzie obsługiwane wyłącznie przez Boeinga 787 Dreamliners .

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„ LOT tworzy doskonałą bramę dla wszystkich chętnych do lotu na Florydę z Europy Środkowej i Wschodniej – najszybciej rozwijającego się regionu kontynentu. Obecnie ponad pół miliona pasażerów podróżuje między tymi dwoma regionami pomimo braku bezpośrednich lotów. Teraz mogą lecieć przez Warszawę – najbardziej wygodny europejski port lotniczy, gdzie przez większość naszych lotów oferujemy czas połączenia w jedną lub dwie godziny z takich miast jak Budapeszt, Praga, Bukareszt, Kijów, Koszyce, Tallin, Wiedeń, Moskwa, Wilno, a także Dusseldorf, Hamburg, Sztokholm – mówi Rafał Milczarski, prezes zarządu PLL LOT.

Miami jest już dziewiątym celem LOT- u w USA. Rozpoczynając nowe połączenie z Florydą, LOT przyczynia się do rozwoju ruchu turystycznego i biznesowego między Polską a USA.

„Na Florydzie mieszka prawie 500 tysięcy osób polskiego pochodzenia . Cieszymy się, że możemy sprostać oczekiwaniom i potrzebom Polonii w Ameryce, która po raz pierwszy może skorzystać z bezpośrednich lotów na trasie między Polską a USA – dodaje Rafał Milczarski.

Nowe połączenie pozwoli wykorzystać potencjał LOT Cargo. Miami jest jednym z najważniejszych lotnisk na rynku produktów farmaceutycznych, które dzięki nowym certyfikatom IATA CEIV Pharma zostaną wkrótce przetransportowane z Europy na Florydę przez Dreamlinery LOT. LOT Cargo dostarczy również produkty łatwo psujące się z Ameryki Południowej do Polski i Europy, w tym owoce morza, warzywa, owoce egzotyczne i kwiaty cięte z Wenezueli, Ekwadoru i Kolumbii, a także samoloty i części samochodowe z Chile, Peru i Argentyny. LOT Dreamliners ma ładowność średnio od 12 do 13,5 tony, w zależności od typu maszyny.

Miami będzie 14 tym długodystansowym połączeniem w sieci LOT i 9tym w Ameryce Północnej. Aktualna oferta LOT obejmuje loty z Warszawy: do Nowego Jorku JFK i Newark, Chicago, Los Angeles, Toronto, Tokio, Seulu, Pekinu i Singapuru, New Delhi, a także do Kolombo. Regularna oferta LOT obejmuje ponad 111 destynacji , co oznacza, że ​​od początku 2016 r. Ich liczba wzrosła o ponad 70.

W 2018 r. LOT przewiózł łącznie ponad 8,9 mln pasażerów . W tym roku planuje przewieźć ok. 10 milionów pasażerów .

(press release)