Władimir Putin przeprowadził na Kremlu rozmowy z prezydentem Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingiem, który przybył do Rosji z wizytą państwową

Omówili sposoby dalszego pogłębienia rosyjsko-chińskiego wszechstronnego partnerstwa i strategicznych interakcji, realizacji dużych projektów gospodarczych i humanitarnych. Nastąpiła wymiana poglądów na temat aktualnych problemów międzynarodowych i regionalnych.

Po rozmowach odbyła się ceremonia wymiany dokumentów na temat współpracy w różnych dziedzinach, podpisana podczas państwowej wizyty prezydenta ChRL w Federacji Rosyjskiej. Władimir Putin i Xi Jinping podpisali wspólne oświadczenie w sprawie rozwoju kompleksowych stosunków partnerskich i interakcji strategicznych, wchodząc w nową erę, a także wspólne oświadczenie w sprawie wzmocnienia globalnej stabilności strategicznej w epoce nowożytnej.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Później Władimir Putin i Xi Jinping wzięli udział w prezentacji wdrożonego projektu inwestycyjnego dotyczącego budowy fabryki samochodów w regionie Tula. Szefowie obu państw zbadali ekspozycję chińskich pojazdów terenowych Xavale montowanych w Rosji.