Przede wszystkim Pan Bóg był dla Aleksandra Mniejszego miłościwy. W dniu otwarcia igrzysk był spory deszcz koło 7 wieczorem i drugi po  zakończeniu  trochę przydługiej imprezy, która rozpoczęła się o zmroku o 22:00.

Impreza była wielkim wspaniałym kolorowym ewenementem. Trzeba bardzo, a bardzo chwalić tych co ją zaplanowali i doskonale wykonali.

Na przebudowanym ostatnio stadionie Dynamo dzieciaki w strojach ludowych wniosły wielką flagę Białorusi, potem przekazały ją żołnierzom, którzy ponieśli ją dalej i przy dźwiękach hymnu narodowego została wciągnięta na maszt.

Potem zaczęła się parada sportowców i jak na każdej olimpiadzie weszła najpierw ekipa Grecji. Dalej w kolejności alfabetycznych wchodziła wszystkie delegacji poprzedzane ubranymi w stroje białoruskie dziewczynami mające na plecach olbrzymie okrągłe dekoracje i nazwę kraju.

Wśród nich były delegacja republiki San Marino, która mieści się na terenie Włoch czy Andory, która mieści się w Pirenejach na granicy Francji i Hiszpanii.

Przeważały różne ubiory czerwone, niebieskie i białe ale najbardziej wyróżniała się grupa Litwy występująca w strojach żółtych.

Po trwającej około godziny paradzie były różne spektakle pokazywane w środku stadionu na okrągłej scenie nad, którą był wkoło kilkanaście wielkich ekranów TV.

Pokazywane były postacie z historii Białorusi; więc ”nieśmiertelny” drukarz Skoryna, twórca pierwszego zbioru praw Wielkiego Księstwa Litewskiego Lew Sapieha czy pierwszy teoretyk i praktyk rakiet, żyjący w XVII w.  Siemionowicz.

Na głównej trybunie zasiadł w towarzystwie premiera Rosji Miedwiediewa prezydent Łukaszenko z swymi trzema synami oraz wielkorządca  Czeczenii Ramzan Kadyrov. Reszta wielkich z Europy imprezę „olała”.

dalej o igrzyskach za tydzień.


14 czerwca

Tego dnia w 1940 r. z polecenia gubernatora Franka przybyło do KL Auschwitz 728 Polaków przeznaczonych na zgładzenie.

Ex ksiądz Jacek Międlar i grupa 40 osób pojechała tam z flagami polskimi by upamiętnić tą rocznice. Zostali zatrzymani i chciano im zakazać wchodzenia z polskimi flagami na drzewcu.

Tego dnia nie było tam ani prezydenta, ani nikogo z tak licznej grupy jego pracowników. Podobnie nie było nikogo od premiera, innych ministrów, wojewody miejscowego. Nie było też nikogo innego z tzw „prawicy”

Zarówno premier, jak prezydent „zaszczycają” imprezy upamiętniające śmierć Żydów w tym obozie i czy tym samym nie wskazują komu służą?

Więcej o tym co się tam stało można zobaczyć na portalu – wPrawo.pl – i na tv – real24tv

Dojenie Polski

Było źle, podobno Ruscy rocznie okradali Polskę na ponad 80 mln dolarów. Teraz jest dobrze mamy demokrację i wielkiego przyjaciela za oceanem. Tylko ten przyjaciel jakoś też lubi Polskę doić. Nie tylko jest składka na NATO, ale jeszcze będziemy musieli ponieść koszt brygady amarykańskiej.  Średnie uposażenie ich sołdata to ponad 40 000 zielonych rocznie. Będzie trzeba kupić też nowe ”ptaszki”, choć nawet sam Donald nie przewiduje prawdziwego zagrożenia Polski przez złego „niedzwedzia”. Ten potężny i agresywny niedźwiedź, który miał zamiar wszędzie wszystkich uszczęśliwić socjalizmem już nie istnieje.

Jest tylko słabszy niedźwiadek, ale na dodatek tu i tam już po lapach dostał.

Już 70 tysięcy

Akcja pani dr Kurek, by zrobić wreszcie ekskumację w Jedwabnym przyniosła już 70 tys.podpisów i jeśli by było 100 tys. to można zmusić sejm do jakiejś akcji.

Gdzie dobra wola?

Już z 15 lata temu pisałem, że istnieją urządzenia zwane – underground radar – lub – georadar –  przy pomoc, których może dowiedzieć się co jest na jakieś 7 metrów pod ziemią, a kto ciekawy to można ich opisy znaleźć w internecie.

Te urządzenie jest coraz bardziej popularne, tańsze i je ma też polska policja.

Lata temu przez przypadek dowiedziałem się, że dyskretnie przejrzano teren gdzie są pochowania zamordowania przez Niemców Żydzi w Jedwabnym i wychodziło im, że jest ich tam 124 zwłok. Oczywiście napisałem o tym do pani Kurek. Ciekawi mnie czy to ona i inni nagłośnią?

Nie do wiary

Okazuje się, że w USA obecnie proporcjonalnie przebywa najwięcej w świecie więźniów i stanowią oni 25 % więźniów świata.

Filipinki

Po wielu nieudanych podbojach Kubanek, szereg wolnych rodaków przerzuciło się na inne kraje tego regionu. Okazuje się, że najlepsze są Filipinki, co stwierdził namacalnie piszący kiedyś do „Gońca” Jan Ostoja. Wychowywane są na dobre żony, mówią po angielsku i są w zasadzie katoliczkami, ale do nich drożej się jedzie.

Mieszanie się w cudze

Olbrzymia ilość ambasad w PRLu-bis, prócz Estonii i Białorusi poparła paradę równości co jest niezgodne z zasadami działania ambasad. Bo nie powinny mieszać się w sprawy wewnętrzne państwa, w którym urzędują.

Prezydent Duda ma pełne prawo ambasadorów tych państw wykopać z Polski. Ale imć Duda to nie marszałek Piłsudski czy nawet prezydent …Mościcki.

Kto za tym stoi?

Profesor psychologii ewolucyjnej na Uniwersytecie Kalifornijskim Kevin MacDonald głosi, że Żydzi jako grupa reprezentują pewną strategię ewolucyjną. Polega na etnocentryzmie, oznacza to obronę własnej etniczności przy jednoczesnym osłabianiu etniczności innych grup. W USA Żydzi propagują uniwersalne prawa człowieka w celu „rozmycia” dominacji ludności pochodzenia europejskiego (m.in. przez liberalne przepisy imigracyjne), ściśle pilnując zarazem integralności własnej grupy.

Ciekawe

Parę dni temu na Paryskim Salonie Lotniczym została podpisana umowa Hiszpanii. Francji i Niemiec w sprawie budowy wspólnego samolotu bojowego. Kto je podpisał w imieniu trzech państw… trzy panie.

Degrengolada

Do niedawna miałem wielkie uznanie do sądów w Izraelu, bo potrafili urzędującego prezydenta  i dwóch ministrów wsadzić za kratki, no ale to było dawniej.

Ostatnio jednak żona premiera natan-cośtam z pieniędzy rządowych kupowała smakołyki za 100 000 zielonych dla siedziby premiera. Nie wiem ile kosztował jej proces ale skandaliczne, że dostała tylko 15 tys. kary, nie kazano jej zwrócić zagrabionych pieniędzy i zwrócić kosztów procesu.

Co na własny rynek, co na eksport?

Zarówno Rosja, jak i USA zwalczają w kraju u siebie aborcję, a w Polsce są za nią.

Jak wniosek ???

Patriota?

Minister SZ Polski występował ostatnio publiczne by nie przedłużać sankcji, które kopią polski eksport do Rosji na 6 miesięcy a na rok. Tymczasem Niemcy podpisują nowe umowy z Rosją i mają sankcje, gdzie ja mam tego „polskiego patriotę”.

Aleksander Pruszyński