Jak donosi PAP, ksiądz prałat dr Aleksander Ziejewski został napadnięty i pobity w zakrystii bazyliki św. Jana Chrzciciela w Szczecinie. Poszkodowany został również pracownik parafii.

To się stało w niedzielę późnym popołudniem, przed planowaną Mszą. Trzech sprawców w wieku ok. 30-40 la weszło do zakrystii. Zażądali ornatów. Chcieli niby to odprawić Mszę. Mężczyźni chcieli dokonać świętokradztwa, mieli odprawić mszę świętą i udzielić sobie ślubu, rozmawiali między sobą czy mają przy sobie obrączki.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Proboszcz i kościelny parafii zaoponowali.

Zostali mocno pobici, proboszcza bito m.in. różańcem po twarzy. Obaj poszkodowani trafili do szpitala, gdzie zszyto im porozcinane twarze. Według PAP, ucierpiała też zakrystianka. Policja zatrzymała sprawców – podała stacja. Według PAP, mają od 27 do 53 lat i byli wcześniej notowani przez policję.

Rzecznik prasowy kurii szczecińsko-kamieńskiej ks. Sławomir Zyga powiedział PAP, że atak miał prawdopodobnie podłoże religijne. – Polecamy modlitwie ofiary tego brutalnego pobicia jak również prosimy o modlitwę w intencji nawrócenia i opamiętanie się sprawców – zaapelował rzecznik kurii.