Dwa portale internetowe, podające się za strony gazet z Quebecu, w rzeczywistości są sterowane z Ukrainy. Strony Koz Times i Gal Post wyglądają bardzo podobnie. Są też niezwykle podobne do kilku innych stron fałszywych gazet administrowanych z Ukrainy, które zostały zauważone w 2017 roku przez Radio-Canada. Strona Koz Times jest administrowana z tego samego IP, co jedna ze stron z 2017 roku, a Gal Post działa na tym samym koncie Google AdSense.

Rzecznik prasowy Google’a nie odnosi się do konkretnej sprawy. Mówi tylko, że firma sprawdza, na jakich stronach są zamieszczane reklamy i jeśli uzna, że strona łamie zasady, podejmuje natychmiastowe działania. Gdy CBC zaczęło interesować się stronami Koz Times i Gal Post, reklamy Google’a zostały z nich zdjęte.

Zarówno Koz Times jak i Gal Post rzekomo mieszczą się w Quebec City. Na stronach podany jest ten sam adres – prywatnego domu w dzielnicy Montcalm. W zakładkach „kontakt” podane są te same numery telefonów. Niektóre numery nie działają, inne to telefony do oddziału banku lub mieszkania prywatnego. Osoba, która odebrała telefon, powiedziała, że nie ma nic wspólnego ze stroną. Na stronie z członkami redakcji nazwiska i imiona są nieprawdziwe. Zdjęcie podpisane jako „Millie Owen, Creative Director” przedstawia modelkę Ksenię Novachuk. Publikowane wiadomości to tłumaczenia lub przeróbki artykułów z innych stron, m.in. z CBC.

Twórca storn z 2017 roku, który zgodził się na rozmowę z CBC, powiedział wówczas, że zarabiał na reklamach nawet 500 dolarów miesięcznie. To sześć razy więcej niż jego żona, która jest radiologiem.