Trzy dni od przywiezienia przez pogotowie do szpitala 2 sierpnia 42-letni mężczyzna z Burlington zmarł, ulegając rzadkiej, ale bezwzględnej, szybko rozprzestrzeniającej się chorobie necrotizing fasciitis, albo flash eating disease –  W jakiś sposób śmiercionośne bakterie, zwane także martwiczym zapaleniem powięzi, ukradkiem zaatakowały ciało Coreya Witkowskiego, i młoda rodzina nagle straciła męża i ojca.

Od 2015 r. W Halton odnotowano tylko pięć przypadków tej choroby. Według szacunków Health Canada każdego roku w Kanadzie występuje od 90 do 200 przypadków. Wczesne rozpoznanie objawów i wczesne leczenie mają kluczowe znaczenie dla uratowania życia.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Witkowski doświadczał objawów grypopodobnych – gorączki i wymiotów – przez kilka dni, zanim obudził się w nocy z silnym bólem pleców, w rezultacie których wylądował na OIOM-ie szpitala Josepha Branta. Testy wykazały, że ma Streptococcus anginosus (Strep A). Dalsza diagnoza ujawniła, że ​​źródłem bólu pleców było martwicze zapalenie powięzi.

„Corey cierpiał z powodu egzemy przez większość swojego dorosłego życia i zlekceważył ból i ranę jako jedno z miejsc po wyprysku”, powiedział najlepszy przyjaciel Corey, Derek Boyce.

Mężczyzna zmarł 5 sierpnia.

„Cały personel oddziału intensywnej terapii był niesamowity podczas krótkiego pobytu Corey. Robili wszystko, co mogli, aby utrzymać Corey’a przy życiu, ale ostatecznie tej rzadkiej choroby nie można było pokonać – powiedział Boyce.

Corey był typem osoby, która żyła pełnią życia i robiłaby wszystko, aby pomóc innym w potrzebie, powiedział Boyce.

Corey Witkowski był silnym mężczyzną w pełni sił, kochającym swoją rodzinę, lubianym przez otoczenie.