Właściciele letnich posesji w Ontario muszę się przygotować na „katastrofalny” skok kosztów energii elektrycznej. Rachunki mogą wzrosnąć nawet o 129%, ostrzega klientów sezonowych Hydro One
Ontario Energy Board (OEB) zleciło Hydro One opracowanie nowego modelu rozliczeniowego, który eliminuje klasę, w której obecnie szacuje się zużycie energii większości klientów sezonowych.

Rzecznik OEB powiedział, że klienci Hydro One zostaną  przeniesieni z tej klasy do jednej z pozostałych trzech klas mieszkaniowych zakładu energetycznego, według kryteriów gęstości zaludnienia danego obszaru oraz koszty infrastruktury i wyposażenia związanego z dostarczaniem energii elektrycznej.

Hydro One przesłało oficjalną analizę wniosku do OEB 19 lipca. OEB ogłasza publiczne przesłuchanie w sprawie proponowanej eliminacji klasy sezonowej.

Hydro One twierdzi, że nowy program, jeśli zostanie wdrożony, przeniesie ciężar płacenia za energię na klientów zamieszkałych na obszarach wiejskich i trudno dostępnych, gdzie utrzymanie sieci jest kosztowne.

„Taki wzrost jest katastrofalny” – uważa 78-letni David Rogers, którego rodzina od 1946 r. prowadzi sezonowy ośrodek wypoczynkowy  w lesie na południowy zachód od Ottawy nad jeziorem Christie.

 

Badania pokazują, że mieszkańcy Ontario płacą najwyższe stawki za elektryczność w Kanadzie
Krystyna Williamson, prezes Christie Lake Association, obawia się, że właściciele domów, którzy już walczą o utrzymanie nieruchomości rodzinnych odziedziczonych po rodzicach i dziadkach, będą dodatkowo obciążeni wysokimi rachunkami za prąd.