Jagmeet Singh jest najbardziej lubiany spośród wszystkich liderów partii federalnych, wynika z sondażu internetowego przeprowadzonego przez Campaign Research. 11 dni przed końcem kampanii jeszcze wszystko może się zdarzyć, mówił Nick Kouvalis, dyrektor Campaign Research inc.

W ankiecie wzięło udział 3147 Kanadyjczyków. Respondenci mieli za zadanie ocenić pracę liderów i odpowiedzieć na pytanie, kto ich zdaniem byłby najlepszym premierem.

Pracę Singha pozytywnie oceniło 49 proc. badanych i jest to najlepszy wynik. Aprobuje go 52 proc. mieszkańców Ontario i 57 proc. mieszkańców Kolumbii Brytyjskiej, co może spędzić sen z powiek liberałów zainteresowanych poparciem w tych właśnie prowincjach. Singha negatywnie ocenia 22 proc., czyli również wypada lepiej od konkurencji.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Jeśli chodzi o pytanie o najlepszego premiera, to lider NDP w okresie od 2 do 10 października odnotował największy wzrost. Za najlepszego premiera ostatecznie uznało go 15 proc. ankietowanych. Pozostałym liderom w tym czasie poparcia ubywało.

Na pierwsze miejsce pod względem niezadowolenia z pracy lidera wysuwa się Justin Trudeau. Jest źle oceniany zwłaszcza w Saskatchewan (negatywnie ocenia go 67 proc. respondentów z tej prowincji) i Albercie (72 proc.). W skali kraju wynik Trudeau to 54 proc. Tuż za nim plasuje się Andrew Scheer, którego źle ocenia 53 proc. Kanadyjczyków (najwięcej w Quebecu – 61 proc.).