Na zdjęciu autor w towarzystwie kardynała Wyszyńskiego i własnej żony

Muzeum

17 października będzie uroczyste otwarcie Muzeum Jana Pawła II i kardynała Wyszyńskiego. Staram się na nie dostać nawet pukałem do kardynała Nycza, ale czy dostanę się to pytanie.

Ślę fotkę z Nim i mą żoną 12 czerwca 1970 r. po Mszy świętej, którą kardynał Wyszyński odprawił w 30. rocznicę śmierci mego Ojca.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Z Warszawy

Piękna jesień, drzewa już żółkną i jest słonecznie. Na ulicach rozdają ulotki, a w TV debaty. Nieźle wypada młody Wilk z Konfederacji.

Na Uniwersytecie zorganizowano debatę gdzie występowała lesbijka i pederasta. Chcieli pokonać Korwina, ale to się nie udało.

Nie dostałem się na nią, a przed salą było pospolite ruszenie lewaków spod znaku Uczelnianego Komitetu Antyfaszystowskiego. Mieli pretensje o zaproszenie na debatę Janusza, bo to homofob itd.

Dla tego tatałajstwa prawo mówić mają tylko oni, a prawdę powiedziawszy nie mają pojęcia, co to faszyzm i jak bardzo podobny jest do…  komuny.


Wybory w RP

Jak przewidywano zwyciężył PiS, ale nie tak, jak chcieli i… przewidywali jej przywódcy. Nie pierwszy raz łgał Kaczyński twierdząc, że była nagonka na jego ugrupowanie, a udaje, że nie wie, jak jego publiczne media tępiły Konfederację.

Co najważniejsze, Konfederacja dostała prawie 7 % głosów, weszła do Sejmu i może będzie lewackie i mniej patriotyczne zapędy tamować.

Jednak czy ostatnie wybory w Polsce były uczciwe. NIE. Nie było równych wydatków na kampanie i nie było równego traktowania wszystkich ugrupowań i kandydatów przez media, zwłaszcza TV.

W debacie Wilk z Konfederacji powiedział coś bardzo ciekawego. W Singapurze jest najlepiej postawiona opieka medyczna i …najtańsza w świecie. Czy postarają się wzór z  tego kraju przenieść do Polski, a ja bym chętnie zaczął go propagować na Białorusi.

Nobel dla pani Tokarczuk

Kolejny „nobel” z literatury, ale to „nobel” dla pani co patriotyzmem się nie wykazała. Łże, twierdzi, że Polacy byli właścicielami niewolników. Wręcz odwrotnie na drzwiach w katedrze w Gnieźnie jest scena, jak św. Wojciech wykupuje niewolnika od Żyda. Właśnie dostojna Pani przypominam, że to Żydzi poszukiwali w Polsce przed Mieszkiem niewolników. Był to ich główny biznes nie tylko w Europie, bo też w Ameryce.

Pani dr Ewa Kurek w wywiadzie dla TV w Lublinie przytoczyła dane z porozumienia polsko-litewskiego gdzie Polacy stawiają ostro warunek, by nie było niewolnictwa i powiedziała słusznie, że laureatka nie powinna się wypowiadać w sprawach historycznych o, których nie ma pojęcia.

My zdaniem pani Tokarczuk, (czy z pochodzenia nie Ukrainka) dostała nagrodę, bo przy tej okazji można szkalować Polaków, a nikt z jury nie znał polskiego, a dotąd jej książki na angielski nie tłumaczono, więc co im nasi wrogowie podsunęli za prawdę przyjęli bez szemrania.

Kurdowie

Naród o 27 milionach mieszkający w Turcji – najwięcej – w Persji, Iraku i Syrii. Podobnie jak Polacy walczyli 134 lat tak i oni walczą od lat o samostanowienie. Kilka razy od 1950 r. wykorzystywali ich Yankesi, a potem  ich olewali. Teraz gdy już nie są im potrzebni Trump robi identycznie i rozkazał swym chłopcom wycofanie się z terenów, gdzie oni się znajdowali i tak zezwolił Turkom na wejście tam, by zrobić pas coś 50 km szeroki, by oddzielić Kurdów mieszkających w Turcji od tych, co są w Syrii.

Kto w ONZ poruszy wreszcie ich sprawę ?


Białoruś-Polska

Białoruś ma 25% ludności co Polska i 60% terytoriów, ale jej sił zbrojne są w przeliczeniu na ilość ludności wiele większe niż Polski.

Straszenie Rosją

Co chwila słychać w Polsce słowa, że Rosja nam grozi. Cel jest jeden, by Polska więcej wydawała na zbrojenia. Czy naprawdę Rosja grozi Polsce?

Putin zapewne by zrobił wszystko, co by nie tyle zwiększyło jego władzę, ale by wzmocnić potęgę Rosji.

Powiedzmy dwie rosyjskie armie pancerne ruszyłyby spod Kaliningradu na Polskę. Bez większych problemów przyszłyby pod  Gdańsk, Warszawę i co dalej ?

Nie wiem, ile by polskie wojsko dało odporu Ruskim, ale to nie Krym, który zajęto bez wystrzału i co najmniej połowa wojska ukraińskiego z głównodowodzącym ukraińską flotą przeszła na służbę do agresora.

Jakakolwiek nawet opieszała reakcja NATO nie byłaby po myśli Rosji.

Mimo tych słów nie rozbrajałbym polskiej armii bo śmiem twierdzić, że potrzebna jest ona, by nikomu nie przyszło do głowy w… Niemczech odebrać Szczecin i Wrocław.

Z Rosji

W czasach internetu trudno utrzymywać się u władzy, gdy  w internecie takiego Nawalnego co wieczór ogląda z milion ludzi.

Ostatnio  chłopcy władcy naszli 41 oddziałów organizacji Nawalnego po całej Rosji. Zabierają  im sprzęt, blokują konta bankowe itd, ale jak już były oddziały w tych miastach to będą dalej. O czym to świadczy,? To że władza się kiwa, ale kiedy do przesilenia dojdzie nikt nie wie.

Koniec Putina

Wiemy, że ma się dobrze ale Rosja nie koniecznie bo sankcje ją niszczą i oligarchowie tracą krocie. Jest teza, że oni go zdmuchną?

Agnieszka Holand

Tłusta feministka żyjąca z pieniędzy polskiego podatnika (bo to my wszyscy płacimy za jej filmowy i serialowy chłam) postuluje w „Gazecie Koszernej”, by mężczyznom w Polsce zabrać na 12 lat prawa wyborcze. Gdyby na miejscu robiącego wywiad znalazł się jakikolwiek „normalny” dziennikarz to mógłby spytać, czy w takim razie pozbawieni prawa wyborczego mężczyźni powinni płacić podatki na państwo, na które nie mają już żadnego wpływu?

Proponuję mężczyznom:

bojkotujmy jej chłam.

Coś praktycznego

Jest piękna, prosta pomoc; zmiana mowy na tekst: ściągnąć darmowy program Speech Texter.

Nastawić na język polski i mówić wyraźnie do mikrofonu.

Jest to z 10 razy szybsze, niż wklepywanie, daje z 10 razy mniej błędów i pisze rozpoznawane słowa bez literówek. Są też inne opcje tego programu.

Aleksander Pruszyński