Od momentu zakończenia Walnego Zjazdu Polonii Kanadyjskiej, który odbył się w ubiegłym miesiącu w Burlington, zaczęły mnie dochodzić niepokojące informacje o zawirowaniach w KPK szczególnie w Okręgu Hamilton.

Jestem członkiem Związku Polaków w Kanadzie i Federacji Polek w Kanadzie, ale ostatnio nie brałam udziału w miesięcznych zebraniach KPK Okręg Hamilton, ani nie byłam delegatem na Walny Zjazd.

Mam informacje ustne od członków KPK Okręg Hamilton, a także informacje zawarte w listach mi przesłanych.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Konkretnie chodzi o LIST OTWARTY DO POLONII KANADYJSKIEJ I DO RZADU POLSKI autorstwa pana Bartłomieja Habrowskiego – Prezesa KPK Okręg Toronto wydrukowany w prasie polonijnej i na stronie internetowej KPK w kwietniu b.r.

Na list ten bardzo agresywnie zareagowali członkowie żydowskich organizacji (m.in. v-ce Prezes of External Affairs @ General Council Centre for Israel and Jewish Affairs Mr Richard Maidelan oraz Michalel Mostyn) którzy w bardzo ostry sposób ocenili list pana Habrowskiego jako wybitnie antysemicki i prowadzący do nieporozumień pomiędzy Polakami i Żydami.

Dostałam również list pana Prezesa Habrowskiego, który skierowany był do pana Michaela Mostyna wyjaśniający, być może złe zrozumiane, intencje autora

Nie wiem kto jednocześnie podjął akcje zebrania 102 podpisów różnych osób z Kanady, USA, Polski, Australii którzy podobno postulują rezygnacje pana Habrowskiego z pozycji Prezesa KPK Okręg Toronto. Według tych osób autor listu bezprawnie podpisał się tytułem funkcji, jaką piastuje w KPK. Według tychże sygnatariuszy petycji samowolnie, a więc również bezprawnie użyl Logo KPK.

Na liście podpisów znalazłam nazwiska osób niepolskiego pochodzenia, ale także znane mi w Kanadzie nazwiska polskie.

Są tam również nazwiska Prezesa i v-ce Prezesa Zarządu KPK Okręg Hamilton. podpisane z wyszczególnieniem ich pozycji w Okręgu KPK w Hamilton. W czym wiec jest problem? Według mnie list został podpisany prawidłowo umożliwiając tym identyfikacje autora.

Osobiście uważam, że wszystkie osoby podpisane na liście “oburzonych” wykazują niedostateczne wyrobienie organizacyjne, ponieważ powinny wiedzieć, że pozycje w polonijnych organizacjach obejmują tylko te osoby, które zostały wytypowane i wybrane na Zebraniach Wyborczych. Nikt z boku nie ma prawa usuwać ludzi z ich funkcji.

Nawiasem mówiąc w Hamilton pojawiły się przy okazji takich dyskusji poważne wątpliwości, czy v-ce Prezes KPK Okręg Hamilton została prawidłowa droga wybrana, czy tylko zainstalowana “po koleżeńsku”. Nikt z delegatów hamiltońskich organizacji polonijnych nie pamięta wyborów tej osoby. Warto byłoby sprawdzić, czy Sekretarz Zarządu KPK Okręgu Hamilton posiada zawiadomieni NA PIŚMIE (jak wymaga Statut KPK) od organizacji, której delegatem jest obecna v-ce Prezes.

Tyle w sprawie formalnej.

Chce teraz poruszyć sprawę ważniejsza. Przeczytałam 3 razy list pana Bartłomieja Habrowskiego… i… o dziwo… nie znalazłam tam śladu antysemityzmu, ani jednego słowa określającego nacje żydowska. ani słowa “Żyd”. Dlaczego wiec odezwały się wyżej wymienione organizacje żydowskie? Dlaczego znaleźli się Polacy uznający “winę” Prezesa KPK Okręg Hamilton za to, żze chce ruszyć masę obojętnych Polaków do jakiejś akcji przeciwko 447? Polonia USA, szczególnie ta z Południowej Kalifornii wykazuje wolę i siłę. Zorganizowali kilka ostrych protestów, w listopadzie odbędzie się Międzynarodowa konferencja Historyczna “POLAND FIRST TO FIGHT”, odwiedzają biura posłów i senatorów Parlamentu USA, którzy w większości nie są zorientowani w realiach historii 2 wojny światowej na terenach Polski i mogli bezmyślnie głosować za Ustawą 447 JUST. O ile wiem, Polonia USA ma już poważne osiągniecia w tej kwestii. Nasi Rodacy w USA nie śpią tak jak Polonia Kanadyjska. Sama napisałam list do “Głosu” z zapytaniem, dlaczego Kongres Polonii Kanadyjskiej siedzi cicho jak mysz pod miotłą i chowa głowę w piasek, żeby nie narazić się tym którzy uważają, że nic nam nie grozi, lub tym którzy by Polskę chętnie ograbili W Polsce również prawdziwi patrioci uświadamiają rodaków i urządzają protesty, zbierają podpisy pod “Stop 447”!!!!!

List pana Habrowskiego jest listem polskiego patrioty zaniepokojonego sytuacja oczerniania Polaków i Polski za czasy II wojny światowej, zmieniania historii holokaustu w Polsce, oraz wyartykułowania w amerykańskiej Ustawie 447 JUST niezrozumiałego i wręcz bezczelnego zadania amerykańskich organizacji żydowskich wzywającego do spłaty przez Polskę tzw. “mienia bezspadkowego”. w wysokości 300 miliardów dolarów.

Niepojęte! Jak można wzbudzać istotnie negatywne uczucia w stosunku do Żydów

podczas gdy zarówno Rząd Polski jak i Rząd Izraela podobno pracują nad dobrymi stosunkami obydwu krajów!!! NIC DZIWNEGO, ŻE WSROD POLAKOW NA CALYM SWIECIE I W POLSCE PO PROSTU ZAWRZALO!!

Na całym świecie obowiązuje zasada prawa łacińskiego stanowiącego to, że mienie bezspadkowe, jak sama nazwa wskazuje, nieposiadające legalnego spadkobiercy PRZECHODZI NA SKARB PANSTWA. Sic!

Prawo plemienne być może obowiązuje wśród nacji żydowskiej, ale Polski ono nie dotyczy. Mam nadzieje, że Rząd USA zauważy również niekonstytucyjność uchwalonej Ustawy 447. Mowi się nam Polakom, że ta ustawa nie dotyczy Polski. Skąd wiec list 88 amerykańskich senatorów do polskiego Premiera Mateusza Morawieckiego przywołującego Go do rozpoczęcia spłaty?

Po wysłuchaniu dzisiejszej audycji w Realu 24 zrozumiałam o co chodzi.

Otóż krytykowanie Ustawy 447, jak również doroczny Marsz Niepodległości w Polsce jest uważany przez żydowską organizację Anti Defamation Leaque jako manifestacje ekstremistów i antysemitów. Tak się bronią Żydzi.  Im wolno.

Natomiast Polacy perfidnie zaliczani do współwykonawców z Niemcami holokaustu nie maja prawa obrony? Cokolwiek się wytłumaczą, cokolwiek historycy odnajdą nawet wśród żydowskich dokumentów, zapisane fakty o tym, co wyprawiała żydowska policja Judenratów (Czerniakow, Haim, Rutkowski i inni) – wszystko podchodzi pod ANTYSEMITYZM! A czy wśród Zdów nie ma antypolonizmu? Dlaczego dla oskarżycieli nie mają wymowy fakty ratowania Zdów przez Polaków. Ich heroicznych postaw w obliczu nieszczęścia tych ludzi. Dlaczego właśnie żydowskie (a także angielskie) gazety unikają nazwania przestępców ich imieniem (Niemcy), a posługują się nazwa “naziści”? O co im chodzi? Czy o zatarcie w umysłach ludzi nazwiska prawdziwych przestępców, aby w ich miejsce wstawić Polaków? Pan Habrowski słusznie zachęca Polskę i Polonię do włączenia się w Komitet Obrony Mienia Narodowego.  To chyba naturalne, że powinniśmy strzec naszą Matkę Ojczyznę. Gdzie tu jest antysemityzm?

Uważam, że osoby, które tak masowo oskarżyły pana Habrowskiego w listach i na Zjeździe KPK powinny Go PRZEPROSIĆ! Podziękować za to, że ma w sobie serce patrioty gotowego do czynu, aby ratować Polskę.

Chce jeszcze raz przypomnieć, że zarówno naród polski jak i żydowski, a także przedstawiciele innych nacji bardzo ucierpiały w okresie 2 wojny światowej. Powinno się potępiać nienawiść i segregacje ludzi.

Poprzez współprace dla dobra nas wszystkich a nie judzenie jedni przeciwko drugim.

Pragnę również podkreślić nienormalność tej gigantycznej akcji przeciwko antysemityzmowi, jaka bez jakichkolwiek skrupułów kultywują Żydzi oskarżając przy okazji tych, którzy im pomagali. Na świecie było wiele pogromów (ostatnio USA potwierdziło holokaust Ormian podczas 1 wojny światowej) jest wielka ilość krajów, nacji, krzywd, o które nikt się nie upomina. Dlaczego właśnie Żydzi od wieków podkreślają tylko swoje krzywdy, swoje cierpienia, swoja wartość i wagę. Są takimi samymi ludźmi jak my i musza wreszcie zrozumieć, że innego od nich bliźniego nienawiść boli tak samo jak ich.

Bronic się można każdemu. Polacy nie gęsi, tez wytoczą armaty faktów. ale czy przekonają adwersarzy? Oby tak się stało.

Zofia Kata

Delegaci polonijnych organizacji zrzeszeni w KPK Okręg Hamilton na ostatnim listopadowym Zebraniu Miesięcznym gremialnie skrytykowali zarówno Zarząd KPK Okręg Hamilton a także Zarząd Gł. KPK za niesprawiedliwy atak na Prezesa KPK Okręg Hamilton