Lekarz z Metro Vancouver, David Lasner, mówi, że oszuści ukradli mu 98 000 dolarów z konta oszczędnościowego w Manulife Bank, które założył dla swojej 16-letniej niepełnosprawnej córki. Oszuści wypłacili 49 000 dol. 2 października i potem drugi raz taką samą kwotę 8 października. Pieniądze trafiły na dwa różne konta w Toronto Dominion, które zostały założone na nazwisko Lasnera i połączone z kontem w Manulife.

Lasner mówi, że rzadko zagląda na konto oszczędnościowe, ponieważ to pieniądze na zabezpieczenie przyszłości córki. Pracownicy Manulife nie zwrócili uwagę na transakcje, wyłapał je jednak doradca finansowy Lasner i powiadomił go. Zapytał Lasnera, czy zmienił adres na ontaryjski i wypłacił pieniądze.

Lasner natychmiast zadzwonił do Manulife, ale departament zajmujący się oszustwami stwierdził, że to nei wina banku, że ktoś uzyskał dostęp do jego konta. Potem Manufile stwierdziło, że oszuści użyli fałszywych czeków TD, by połączyć konta. TD z kolei twierdzi, że nie wystawiało takich czeków i nigdy nie otwierało konta na nazwisko Lasnera. Później jeszcze się okazało, że z jego kontam w Manulife zostało połączone fałszywe konto w banku President’s Choice. Oszuści przerzucili na konto w Manulife 18 000 dolarów i potem szybko cofnęli transakcję.

Lasner odzyskał swoje 98 000 dolarów od Manulife 13 listopada. Bank powiedział mu, że zakończył śledztwo, ale nie ujawnił, jaki był jego wynik. Zmienił mu też numery kont, ale konto córki pozostało połączone z fałszywymi kontami założonymi przez oszustów. Lasner musiał jeszcze raz interweniować.

Sprawa trafiła do RCMP.