Miasto Mississauga apeluje do mieszkańców o pomoc w związku z licznymi przypadkami chorych kojotów w części miasta.

Mange czyli nużyca jest bardzo bolesną chorobą skóry wywoływaną przez pasożytnicze roztocza, która charakteryzuje się bezwłosymi plamami skóry, które często pokryte są ranami lub pogrubionymi, twardymi  plamami. Nużyca zwana też jet demodekozą (łac. Demodecosis) wywoływana jest przez pasożyty z rodziny Demodicidae. Może atakować wiele gatunków zwierząt. Według American Kennel Club, jest powszechna u bezpańskich psóch i szczeniąt, a czasem jest widywana u zwierzęt domowych, które zostały zaniedbane.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Dokładamy wszelkich starań, aby ratować i rehabilitować chore lub ranne zwierzęta ”, zapewnia Parathan Mohanarajan, urzędnik ds. edukacji publicznej w Animal Services..

Większość oprzypadków zauważenia chorych kojotów miała miejsce w okolicach Clarkson Rd, Truscott Rd i Hindhead Rd.

„ Nasi urzędnicy nadal chodzą od drzwi do drzwi w drygim okręgu, aby edukować mieszkańców. Służby opracowują strategie, jak powstrzymać aktywność kojotów i jak zabezpieczyć rodziny i zwierzęta domowe ”, mówi Mohanarajan.

Mississauga Animal Services koordynuje obecnie działania ratownicze z Toronto Wildlife Centre aby wyłapywać i leczyć chore kojoty.

Jeśli zobaczymy chorego kojota, powinniśmy zadzwonić do Animal Services na numer 905-615-3000.

Wyleczone kojoty są uwolniane w odległości 1 km od miejsca, w którym zostały schwytane.