“Zupełnie niewinny” 15-letni Safiullah Khosrawi został zastrzelony w poniedziałek w Scarborough przez rówieśnika, który miał powiązania z gangiem, podała policja z Toronto. Khosrawi został śmiertelnie postrzelony, gdy wracał ze szkoły około 3:10 po południu w okolicy Markham-Ellesmere Rds. Zmarł w szpitalu.

Detektyw sierżant Andy Singh powiedział, że Khosrawi nie był notowany. Rodzina określiła go jako cichego i miłego chłopaka. Z nikim nie miał zatargów.

Ojciec ofiary, Abdullah Khosrawi, nie może zrozumieć, jak to się stało, że 15-latek, który strzelił do jego syna, miał dostęp do broni. Kto mu ją dał?, pyta.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Podejrzany został zatrzymany 20 minut po strzelaninie i usłyszał zarzut zabójstwa drugiego stopnia. Jego tożsamość nie może być ujawniona. Zarówno napastnik, jak i ofiara, uczęszczali do Woburn Collegiate Institute. Zdaniem policji nic nie wskazuje na to, by chłopaki się znali. Nie wiadomo, czy Khosrawi rzeczywiście był zamierzonym celem. Na razie nic na to nie wskazuje.

Policji nie udało się znaleźć broni, z której oddano strzały.

Singh powiedział, że strzelanina miała miejsce na rogu ruchliwych ulic. Jest wielu świadków do przesłuchania. Jedna z kul przeszła przez okna zaparkowanego w pobliżu autobusu TTC. W pojeździe był tylko kierowca. Gdy zobaczył rannego, pospieszył z pomocą. Nawet nie wiedział, że autobus został uszkodzony.

Woburn Collegiate była zamknięta we wtorek z powodu strajku nauczycieli. W szkole wystawiono księgę kondolencyjną i opuszczono flagę do połowy masztu.