Policja z Toronto próbuje namierzyć mężczyznę, który poniedziałek rano uciekł ze szpitala psychiatrycznego w centrum miasta. Tesfaye Asefa przebywał w szpitalu od czasu, gdy został zwolniony z odpowiedzialności karnej w związku z zarzutami dotyczącymi stosowania przemocy seksualnej w 2011 roku. Policja radzi, by się do niego nie zbliżać i od razu dzwonić na 911.

Asefa już dwa razy był uznawany za zaginionego. Udało mu się wymknąć ze szpitala w sierpniu 2018 i w maju 2019 roku.

Po serii ucieczek kilku pacjentów w zeszłym roku Centre for Addiction and Mental Health postanowiło przeprowadzić przegląd procedur. Zapowiedziało, że wdroży wszystkie 12 zaleceń, które opracował specjalny zewnętrzny panel ekspertów.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W 2019 roku z oddziału przeznaczonego dla osób zwolnionych z odpowiedzialności karnej za brutalne przestępstwa uciekł m.in. Zhebin Cong. Mężczyzna poleciał do Chin. Był oskarżony o zabójstwo drugiego stopnia za zabicie współlokatora. Również w lipcu zaginął na parę godzin Ahmed Sualim, sądzony za brutalne włamania. W listopadzie uciekło dwóch mężczyzn, jeden – oskarżony o przemoc, drugi o dokonanie aktu przemocy z bronią w ręku. Każdego z nich udało się zlokalizować w ciągu doby.