Bosak wpierod

Pod przystankiem Centrum w Warszawie pokazał się kandydat Konfederaci na prezydenta. Było moc zagnanej młodzieży, ale w tłumie trudno go było widzieć. Gdyby organizatorzy przygotowali mu nawet 40 centymetrowy stołek, to by górował nad zgromadzonymi. Niestety.

By zaczął być zauważalny musi zacząć robić coś nadzwyczajnego. Może np. pojechać do Grodna i Chicago. To musi zrobić teraz by tam być przed innymi, a nie po nich.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Niesamowita książka

W redakcji dwutygodnika Najwyższy Czas trafiłem na książkę pt. „O duszach czyśćcowych”, wydaną w Krakowie przez -Wydawnictwo.m – Jest to rodzaj „wywiadu rzeki” z śp. Marią Simmą, pobożną kobietą w Zachodniej Austrii, której stale ukazywały się dusze zmarłych i przekazywały jej moc frapujących rzeczy.

Z niej można się dowiedzieć moc o religii katolickiej. O tym co podoba się i co mierzi Stwórcę, któremu zwłaszcza jest „niemiłe” branie Komunii w ręce, których dodam, jak wiemy nikt przed komunią nie myje. Warto podkreślić, że ten nowy system jest łatwy do obalenia. Każdy przyjmujący komunię zamiast podania rąk po hostię może otworzyć usta. Nie wiem czy ta książka jest dostępna po angielsku i mam zamiar przywieźć sporo tych książek po polsku do Toronto i może ich lektura wpłynie na to by rodacy tego barbarzyństwa nie robili.

Z Ukrainy

W 2014 r. pod koniec Majdanu była strzelanina w Kijowie. Poległo kilkudziesięciu demonstrantów od kul miejscowego ZOMO i kilkudziesięciu ZOMOW-ców od kul demonstrantów. Byli też po obu stronach liczni ranni.

Prezydent z żoną złożyli znicz pod tz. pomnikiem „Niebieskiej Sotni” czyli poległych demonstrantów, ale nie wspomniał o tych, którzy padli po drugiej stronie „frontu” i walcząc o porządek.

Tegoż dnia był dzień hańby Ukrainy. Przyleciał samolot z Chin z ewakuowanymi zdrowymi Ukraińcami. Przez kilka godzin latał nad krajem, a gdy wreszcie podjęto decyzje gdzie ma lądować przeciw jego wylądowaniu demonstrowało kilkaset ludzi. By spacyfikować tę demonstrację wezwano kilkuset policjantów. Tak świat dowiedział się, jak „kulturalni” potrafią być Ukraińcy.

Walka z korupcją przybiera na sile na Ukrainie. Jest już sześć urzędów mających się z tym zmagać i osobny sąd do spraw korupcji i oddział prokuratury, a korupcja nie tylko nadal jest, ale jeszcze się nieźle rozwija.

W ogóle Ukraina stoczyła się w jakąś straszną jamę i pytanie kto ją z niej wyciągnie.

Grefin Tun

Znana polska lewaczka, żona niemieckiego hrabiego, ubolewa nad wydatkami na gale przedwyborczą PiS-u.

Teoretycznie ma racje ale czy to naprawdę to piramidalny wydatek? Dwa lata temu władze IV RP „pożyczyły” Ukrainie 4 mld złotych, których zapewne nigdy nie oddadzą i tego ta „dama inaczej” nie zauważyła.

Amerykanie mają powiedzenie – pennywise and dollar dumb – czyli ten co potrafi liczyć centy, a nie zauważa wydawanych dolarów. To powiedzenie pasuje idealnie do pani hrabiny.

Cenzura

Na Ukrainie władza nie zezwala wyświetlać np. filmu, gdzie występował obecny prezydent, bo tam też wystąpiła rosyjska aktorka Jekaterina Tarnawa, znajdująca się na liście artystów rosyjskich uznanych za „zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego” .

Zakazano też wyświetlania amerykańskiego filmu „Maczeta”, gdyż zagrał aktor Steven Seagal, oraz „Dzieci z Timpelbach”, w którym wystąpił francuski popularny w Rosji aktor Gerard Depardieu.

Białoruskie rolnictwa

Wydajność naszego rolnictwa w stosunku nawet do polskiego nie był wspaniała a teraz zwłaszcza na wschodniej części kraju jest bardzo źle bo wiele wiosek np w okolicach Witebska i Mohylewa wymarło lub to im grozi za trzy- cztery lata. Tylko niektóre chaty są latem zamieszkałe przez kilka tygodni.

Oczywiście o tym nie mówią media. Ostatnio jadąc taksówką poznałem byłego agronoma, który opuścił kołchoz i woli jeździć taksówką. Czy jest jedynym takim?

Niemcy – nagonka na prawicę.

Zastrzelenie kilku muzułmanów w Niemczech spowodowało kampanię nienawiści w stosunku do prawicowej partii – Alternatywa dla Niemiec.

Ciekawi mnie czy ta kampania nie obróci się przeciw tym, co przyczynili się do napływu imigrantów, którzy sobie dostatnio żyją na koszt obywateli, a na dodatek dokonują moc przestępstw.

Demokracja

Ks. Skarga porównywał państwo do organizmu, w którym religia jest sercem, a władza cywilna głową. Wskazywał, że monarchia jest najlepszym z ustrojów – najtrwalszym, gdzie władza jest najskuteczniejsza, bo spoczywa w jednym ręku, przypomina władzę Boga i występuje także w Kościele, gdzie także jest jeden papież. Najgorszym zaś ustrojem – jego zdaniem i Janusza Korwin-Mikiego – jest demokracja, gdzie pospólstwo decyduje, głupi rządzą, a pochlebstwem da się wszystko uzyskać.

Indie

Kraj ten prześcignął w 2019 roku Francję i Wielką Brytanię pod względem poziomu PKB – co wynika z raportu organizacji World Population Review. Obecnie indyjska gospodarka jest warta 2,94 bln $ US, a do 2025 r. osiągnie ona poziom 5 bln $US. Czy więc Indie nie powinny zostać członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ ?

Przestępcy

We Francji około 20 proc. przestępców to imigranci, czyli osoby, które nie urodziły się w tym kraju, a statystyki nie obejmują tych, którzy pochodzą z imigranckich rodzin.

W regionie paryskim aż 40 proc. przestępców urodziło się poza Francją. W niektórych dzielnicach miasta i przedmieściach ten odsetek wynosi aż 47 proc.

Niestety nie podano ile te przestępstwa kosztują obywateli Francji.

Bezprocentowe pożyczki.

Czytając coś o wielkim i bardzo zasłużonym przedwojennym  społeczniku ks prałacie Godlewskim dowiedziałem się, że mimo wielu trudności zorganizował on liczne chrześcijańskie kasy udzielające bezprocentowych pożyczek. Czemu teraz takich kas nie organizuje Kościół katolicki w Polsce? Dodam, że za II RP było z 2000 żydowskich bezprocentowych kas pożyczkowych i pytanie czy nadal są w III RP.

Test na kochankę.

Rosjanin jechał do kochanki, a po drodze natknął się na poważną kraksę, gdzie kierowca stracił nogi. Wpadł więc na dobry pomysł. Pojechał do szpitala, gdzie pracował jego stary przyjaciel i zaproponował, by zadzwonił do jego kochanki, że właśnie przywieźli w podłym stanie kogoś, a w jego komórce znaleziono ten numer telefonu więc czy to jest ktoś Pani bliski, czy Pani do niego nie przyjedzie. Kochanka stwierdziła, że to nikt jej bliski i rozłączyła się ukazując prawdziwy stosunek do kochanka.

9 Maja.

Ponoć Polskę oficjalnie nie zaproszono na fetę końca II WŚ w Moskwie. Czy przypadkiem Polska, może nie dziś, ale w połowie kwietnia, powinna wezwać naszych dawnych sojuszników z tej wojny, by też na nią nie pojechali.

Teraz dwa pytania, pierwsze czy chudopachołki rządzące teraz Polską by się na to zdobyły, a drugie, jeśli cudem by się to stało to czy apel o bojkot tej uroczystości, by poskutkował.

Podrzynanie sobie gardła.

Imć Pompeo czyli minister spraw zagranicznych USA zawitał do Mińska i miał kilka spotkań. To oczywiście nie po myśli Moskwy a bratanie się z potencjalnym wrogiem nr 1 Rosji na sucho nie może Putin puścić.

Dziwne zaś było, że potem było spotkanie Putina z Łukaszenką w Soczi i nagle Rosjanie zmiękli zapowiadając pozostawienie ceny ropy i gazu na poprzednim poziomie.

Inny zakup

Sporo rodaków, na emeryturę wraca do Polski a jeśli nie mają tam „lokum” rozglądają się za jego kupnem. Tymczasem jest sporo samotnych ludzi czy nawet par, które domy czy mieszkania mają, ale nie mają spadkobierców i niekoniecznie żyją dostatnio. Ci mogą je sprzedać,  z dożywociem. Za taki obiekt zwykle płaci się do połowy wartości lub jakąś stałą dożywotnią rentę. Tak posiadłość kupił generał de Gaulle i miał szczęście, bo staruszka właścicielka utopiła się w wannie po niecałych trzech latach.

Aleksander Pruszyński