Od niedzieli płacimy więcej za TTC – ale nie wszyscy

Dorośli  nadal płacą 3,25 dol., ale opłata dla osób które nie ukończyły 19 lat, i seniorzy zapłacą teraz 2,20 dol co stanowi wzrost o 10 centów.

Zmiany te będą miały również zastosowanie w płatnościach przyt pomocy karty Presto, a koszt miesięcznych karnetów wzrośnie we wszystkich typach taryf .

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Pod koniec miesiąca pożegnamy się też programem zniżek na przejazdy łączone GO Transit i TTC. Popularny program został w sierpniu zlikwidowany przez rząd prowincji

Obecna podwyżka to już dziewiąta  od 2009 roku.

TTC wyjaśniało też w niedzielę zasady dwugodzinnego okresu jazdy na jaki zezwala transfer.
W weekend użytkownicy mediów społecznościowych zwracali uwagę, że jeśli pasażer wsiądzie do kolejnego autobusu czy tramwaju tuż przed zakończeniem dwugodzinnego okresu transferu to może zostać ukarany grzywną przez inspektora TTC, po tym, jak ten czas minie w trakcie jazdy.

Inni użytkownicy Twittera twierdzili, że dany pasażer może być   dłużej “w systemie” niż dwie godziny z powodu zakłóceń ruchu lub innych problemów komunikacyjnych i nie ma  sposobu, aby użytkownik wiedział, czy jego transfer wygasł , zwłaszcza  w przypadku kart Presto.

W niedzielę w TTC zapewniono, że użytkownicy nie muszą się martwić, jeśli wygasł ich “czas transferu, i pracują z Metrolinx nad wprowadzeniem nowego sposobu „monitorowania czasu transferu”, który pokazywałby ile czasu zostało.

„Jeśli transfer wygasa, w pojeździe TTC, nie trzeba płacić dodatkowo, opłata zostanie naliczona dopiero za kolejny przejazd w następnym pounkcie przesiadkowym, napisało na Twitterze TTC w niedzielę rano.