Dwuczęściowy czujnik może wykryć nowe infekcje na tygodnie przed pojawieniem się objawów.

Dlaczego tak trudno jest powstrzymać pandemie? Często dzieje się tak, ponieważ choroba rozprzestrzenia się szybciej, niż ludzie mogą być na nią przebadani. Departament Obrony pomaga finansować nowe badania, aby ustalić, czy biosensor wszczepiony pod skórą może pomóc dotrzymywać infekcji kroku – wykrywając zarażenia podobne do grypy, nawet zanim objawy zaczną się pojawiać. Jego producent, Profusa , twierdzi, że czujnik jest na dobrej drodze, do uzyskania aprobaty FDA już na początku przyszłego roku.

Czujnik składa się z dwóch części. Jednym z nich jest 3 mm sznurek hydrożelu , materiału, którego sieć łańcuchów polimerowych jest stosowana w niektórych soczewkach kontaktowych i innych implantach. Wciągnięty pod skórę za pomocą strzykawki sznurek zawiera specjalnie zaprojektowaną cząsteczkę, która zmienia kolor, gdy ciało zaczyna walczyć z infekcją. Druga część to element elektroniczny przymocowany do skóry. Wysyła światło przez skórę, wykrywa zmianę koloru i generuje sygnał, który użytkownik może wysłać do lekarza, strony internetowej itp. To jest jak laboratorium krwi na skórze, które może wykryć reakcję organizmu na chorobę poprzez obecność innych objawów, takich jak kaszel.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Informacje te pojawiają się, gdy Stany Zjednoczone zmagają się z COVID -19 , chorobą układu oddechowego, która może objawiać się objawami grypopodobnymi, takimi jak kaszel i duszność.

Wojsko odgrywa wiodącą rolę w badaniach nad szczepionkami, powiedział dziennikarzom w Pentagonie w poniedziałek szef  sztabu gen. Mark Milley . „Nasze wojskowe laboratoria badawcze gorączkowo pracują , próbując znaleźć szczepionkę. Zobaczymy, jak to się rozwinie w ciągu najbliższych kilku miesięcy ”.

„ Wall Street Journal” poinformował w lutym , że amerykański żołnierz w Korei Południowej stał się pierwszym członkiem sił zbrojnych USA, który zaraził się wirusem .