W związku z pandemią odwołuje się konferencje, koncerty i spotkania publiczne.

Premier Justin Trudeau i jego żona Sophie znajdują się w izolacji, oczekując na wyniki testu COVID-19.

Spotkanie Trudeau, premierów i rdzennych przywódców, które miało się rozpocząć w czwartek w Ottawie, zostało odłożone na czas nieokreślony w odpowiedzi na wybuch COVID-19.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Po niedawnym powrocie z przemówienia w Londynie w Wielkiej Brytanii żona premiera Sophie Grégoire Trudeau zaczęła wykazywać łagodne objawy grypopodobne głosi komunikat prasowy biura premiera.

„Izoluje się w domu w oczekiwaniu na wyniki testu, a jej objawy ustąpiły.

Oświadczenie PMO mówi, że Trudeau będzie rozmawiał telefonicznie z przywódcami prowincji i terytoriów, aby omówić „wspólne działania” mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się COVID-19.

Ottawa przygotowuje namioty izolacyjne na wypadek wybuchu COVID-19 wśród Indian i Eskimosów.

 

 

Do czwartku w południe w Kanadzie zgłoszono co najmniej 137 domniemanych i potwierdzonych przypadków, z jedną śmiercią.

W Calgary poinformowano o pierwszym znanym kanadyjskim przypadku dziecka z pozytywnym wynikiem na obecność wirusa.

W całym kraju koncerty, konferencje, wydarzenia sportowe i inne spotkania publiczne zostały odwołane. W czwartek liga hokejowa NHL zawiesiła sezon z powodu COVID-19.

Kanadyjska Agencja Zdrowia Publicznego (PHAC) nadal ocenia ryzyko dla Kanadyjczyków jako niskie , ale twierdzi, że istnieje większe ryzyko poważnych skutków u osób w wieku powyżej 65 lat i osób z obniżoną odpornością lub przewlekłymi stanami zdrowia.

Premier Ontario Doug Ford, który przybył już do Ottawy na zaplanowane spotkania, powiedział w czwartek, że Kanadyjczycy muszą się zjednoczyń, aby przetrwać kryzys COVID-19.